PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734187}
6,5 2 372
oceny
6,5 10 1 2372
6,7 11
ocen krytyków
El Club
powrót do forum filmu El Club

Film przykry, bolesny a nawet brudny. W pewnym sensie nawet obsceniczny. Lament Sandokana brzmi donośniej niż oskarżycielska mowa prokuratora w sądzie. A jego treść i przekazy obrzydzają nie tylko księży ale i w pewnym stopniu religię jako taką.

Jeżeli zamiarem reżysera było też pokazanie ile patologi i wynaturzeń może mieszkać w pojedynczym domu zesłania i odosobnienia to na pewno się to udało. Świat erystycznych tłumaczeń, usprawiedliwień, parawanów zbudowanych z wiary budzi wyłącznie poczucie odrazy. Za miłymi, poczciwymi twarzami kryje się wewnętrzne zepsucie na dużą skalę. Nawet Siostra Mónica ze swoją rozmodloną twarzą to bardziej okaz cywilizowanego obłędu religijnego niż dobroci.

Film bez promyka nadziei..

ps.
Ten film to obraz idealnie nadający się do filmowych klubów dyskusyjnych. Dyskusje w oparciu o niego mogą być naprawdę wartościowe.

ocenił(a) film na 9
Gregory_deVar

Demoralizacja hołubionej i uprzywilejowanej „organizacji” i jej „pracowników” oraz tych co im pomagają z racji „dobra” tejże „organizacji”.

Gregory_deVar

quote: obraz idealnie nadający się do filmowych klubów dyskusyjnych

jeżeli jest tak jednostronny, to o czym można dyskutować?
komentarze, są jego bezwarunkową apoteozą...
co najwyżej można zawyć z zachwytu, lub obejrzeć coś dobrego
wybieram opcję nr 2

ocenił(a) film na 7
Luis_5

Księży mi nie żal, lecz tylko ślicznych chartów

ocenił(a) film na 8
Luis_5

Film nie jest jednostronny. Ksieza probuja tlumaczyc swoje grzechy. A i wszystkie ich dzialania sklaniaja do dyskusji. No i koniec filmu rowniez stwarza pole do roznorodnej oceny j interpretacji.

Gregory_deVar

bardzo dobrze opisałeś film,jednak ja tak to zinterpretowałam, że koniec filmu daje jakąś nadzieję, na coś...
z mojej strony powiem tyle- film nie jest dla każdego, a już na pewno nie dla jakiś fanatyków religijnych, oni tego nie wytrzymają co tu jest pokazane...

ocenił(a) film na 5
Gregory_deVar

Dla kk na pewno nie ma nadziei. To dwa tysiące lat wędrówki donikąd.

kotek38

w każdym okresie dziejów i historii wielu tak samo mówiło...ich truchła już dano robale zeżarły a Kościół Katolicki trwa (Mt 16,18)

ocenił(a) film na 5
xatt1975

Nie jestem lewakiem więc odpowiadam, że niezupełnie w każdym okresie tak było. Na pewno nie przed Chrystusem...

kotek38

przed Chrystusem nie było Kościoła!! (był naród wybrany, czyli żydzi, związani Przymierzem z Bogiem Jahwe, które ustawicznie łamali!) Kościół założył Jezus Chrystus na Ostatniej Wieczerzy, gdzie jako pierwszy na świecie Kapłan odprawił pierwszą na świecie Mszę Świętą ("bierzcie i jedzcie, pijcie, czyńcie TO na Moją Pamiątkę..."), a także przy Wniebowstąpieniu ("Idźcie i nauczajcie...")

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones