PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=448247}

Elita

The Clique
5,6 8 679
ocen
5,6 10 1 8679
Elita
powrót do forum filmu Elita

Dobry film obyczajowy, którego akcja rozgrywa się w środowisku amerykańskich uczennic szkoły niższego szczebla. Niezbyt zamożna bohaterka stara się dostąpić zaszczytu wstąpienia do paczki klasowych liderek, których status wyznacza stan konta bankowego ich rodziców. Ze zdumieniem obserwujemy działania podejmowane przez dziewczynę, której imponują puste i próżne panny, tworzące tytułową klasową klikę.

ocenił(a) film na 10
oscar_4

A ja daje 10/10. Czytałam książki i wiem, że aby dostać się do tej paczki trzeba na to zasłużyć. I wcale nie trzeba byc bogatym. Np. jedna z tych dziewczyn jest biedna, a jej kolezanki z Elity ją lubią!

ocenił(a) film na 4
massie_block

Słaby... Chociaż może trochę lepszy od książki - bardzo słabej. Pomysł nie jest powalający, dośc przeciętny, banalny i prosty. Aktorstwo średnie. Wszystko jest tam tak oczywiste, że aż zęby bolą. Jako dziewczyna mogę dodac, że fajnie się dziewczyny ubierają (co jednak budzi moje wątpliwości, bo nie wiem, czy mają skończone trzynaście lat, w książce wychodziło mi 12 z groszkiem)

ocenił(a) film na 2
KocykMania

dalam 2/10 tylko dlatego ze spodziewalam sie ze ta Claire bedzie z tym Chrisem.... inaczej byloby 1. I uwazam ze dotrwanie do konca tego filmu naprawde bylo znaczacym sukcesem...

ocenił(a) film na 7
oscar_4

Claire nie była głupia. Ona dobrze wiedziała, że aby zapewnić sobie święty spokój, musi postarać się zdobyć szacunek Elity - w przeciwnym razie byłaby na celowniku jako "nieudacznik". Gdzieś w książce jest o tym wspomniane, bodaj w pierwszej części, gdy Claire rozmawia z Layne. W późniejszych częściach to jakoś samo wychodzi, że Claire i Massie poznają się lepiej i przyjaźń sama się z tego tworzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones