PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31935}

Elizo, życie moje

Elisa, vida mía
7,6 272
oceny
7,6 10 1 272
7,8 6
ocen krytyków
Elizo, życie moje
powrót do forum filmu Elizo, życie moje

Bardzo ładnie, że ktoś zadał sobie trud i wrzucił tu opis filmu ze strony filmoteki narodowej. Szkoda jednak, że osoba ta nie poszła o krok dalej i nie przeczzytała tegoż opisu (bądź nie oglądała filmu). Jasnym by wtedy było, że na stronę filmoteki wkradł się chochlik i streszczenie tam podane dotyczy innego filmu, a mianowicie "Z przewiąznymi oczami", Carlosa Saury również.
Właściwy opis filmu ze strony filmoteki:

Po 20 latach rozłąki młoda kobieta odwiedza ojca, żyjącego w wynajętym domu na wsi na równinie kastylijskiej z dala od cywilizacyjnego zgiełku. Mężczyzna pisze powieść, której narratorką jest właśnie jego córka. Wizyta Elizy, nieoczekiwanie dla niej samej przedłuża się. Jest to właściwie historia odnajdywania się, ale równocześnie film mówi o wielu innych sprawach: o ojcu i córce, który dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą zdominował ją psychicznie.

Mogłaby to być historia o małżeństwie, które się rozpada i o małżeństwie, które zaczyna wszystko od początku. Albo film o samotności, upadku, śmierci... Lub refleksja nad różnicami między literaturą a filmem - takie tropy interpretacyjne wyznaczał sam reżyser.

ocenił(a) film na 10
pantograf

Wieloznaczność , przenikanie się realności ze wspomnieniami córki, to podstawowy nurt rzeki płynącej ku zrozumieniu kim był ojciec. Niezwykły rytm obrazów powiązany czasem i muzyką jak choćby wykorzystany E.Satie lub rytmizacji w przedstawieniu w szkole pozostały w mojej pamięci mimo, że oglądałem ten film b. dawno. Gdzie można go znaleźć?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
pantograf

Bardzo dobry tekst. Dodaj go do opisu!

ocenił(a) film na 10
pantograf

Opis filmu powinien być taki jak u Pantografa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones