PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730791}
5,2 882
oceny
5,2 10 1 882
4,0 3
oceny krytyków
Embers
powrót do forum filmu Embers

Zdjęcia piękne, choć ujęcia za długie i przez to strasznie męczące, bo fabuła nie wprowadza żadnego napięcia. Brak pamięci jako temat przewodni filmu - ok, ale ten film prowadzi donikąd i nic się w nim nie dzieje. Już ciekawsza by była seria krótkometrażówek o tych konkretnych postaciach, ale wrzucenie tego do jednego "wora" stworzyło trudny do przełknięcia, pseudoartystyczny bubel o niczym. Naprawdę. Aż prosi się żeby te historie jakoś się ze sobą splotły, ale przy tym tempie akcji film musiałby trwać pewnie ze 12 godzin... Brawa za aspekt wizualny, ale film jako gatunek rządzi się swoimi prawami, o których tutaj ktoś chyba zapomniał...

ocenił(a) film na 6
Lalala22

A ja odebrałem ten film całkiem odwrotnie. Dobry klimat. Film jest o czymś. I to bardzo wyraźnie o czymś. Ale to już zależy od tego, jak patrzysz. Tu jest cała masa treści i film kilkakrotnie daje mocno do myślenia. Jest masa mocnych, ciekawych scen. Ten film aż kipi od znaczeń i treści.
Natomiast wymieszanie wątków dało widzowi poczucie chaosu i pomogło wczuć się w ten zabałaganiony, chaotyczny świat. Cztery krótkie nowelki osobno nie miały by tej "mocy". A tak mamy nie cztery krótkie filmiki, ale dużą opowieść o ludziach żyjących razem w tym dziwnym świecie. Czujemy ciężar tego świata. A czy historie tych ludzi powinny się spleść? Splotły się dyskretnie w kilku momentach. Może tego nie wyłapałaś.
Ja film szczerze polecam.

[spojler]

Wymienię sceny, które mnie ujęły i są "o czymś":
- scena, gdy starszy pan próbuje dzieciakowi wytłumaczyć, czym jest czas.
- scena, gdy po wspólnych trudach tamten chłopak biegnie po wodę, by przemyć jej ranę, a nagle zapomina, po co mu ta woda byłą i odchodzi. Ona na niego czeka, a on już jej nie pamięta.
- scena, gdy ten nauczyciel bierze do reki książkę i zaskoczony odkrywa, czyje zdjecie jest na odwrocie okładki.
- scena, gdy ojciec w bunkrze tłumaczy córce, że jeśli ona zainfekuje się wirusem, to go zapomni. A ona jednak odchodzi.





ocenił(a) film na 5
Sony_West

plus scena gdy chłopak opuszcza głowę po tym jak patrzył w niebo i obok niego nie ma dziewczyny, ale za chwilę okazuje się jednak, że jest ona tuż za nim

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones