PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10017561}

Emily

6,5 1 510
ocen
6,5 10 1 1510
Emily
powrót do forum filmu Emily

Jedyną ciekawostką dla niego będzie to, że Polak stworzył muzykę do tego filmu.

Amfios

To nie jest film dla kogoś niezaintetesowanego epoką/ literaturą/ czującego klimat kostiumowych romantyzmów, a ten komentarz jest seksistowski, bo zakłada, że prawdziwy hetero samiec nie może mieć takich zainteresowań xD

irie55555

Co więcej zakłada, jakoby kobieta miała być mniej zainteresowana twórcami co fabułą. Bleh

irie55555

Aby wyjaśnić o co mi chodzi posłużé sié recenzją anonimowego faceta - Cytat : " Młody wikary przyjeżdża do odległej parafii tylko po to, by zostać najpierw odepchniętym, a następnie zachwyconym przez jedną z 3 córek proboszcza, - tą"dziwną". Ta młoda kobieta rzuca wyzwanie jego wierze, a jej pisarstwo rozpala jego namiętności!

Masz już mdłości?

Jest też seks w deszczu, może na cmentarzu, właściwie nie wiem gdzie, przestałem zwracać uwagę przez większą część ostatniej połowy (chyba poszedłem po więcej popcornu i spacer wzdłuż wrzosowisk).

W każdym razie dochodzi do rozstania (szok!), śmierci lub dwóch, a następnie żalu i udręki, które Emily kieruje (gra słów zamierzona) na napisanie jednej z najbardziej niezwykłych powieści, jakie kiedykolwiek napisała kobieta..Emily NIE potrzebowała mężczyzny/związku/rozstania jako motywacji do stworzenia swojego arcydzieła. Myślę, że nigdy się nie dowiemy, co to było, ten film na pewno nas nie oświecił.

Jako fan Brontów i ich twórczości od ponad 30 lat, po przeczytaniu książek o nich ORAZ odwiedzeniu ich domu / Haworth, jestem zbulwersowany brakiem wizji i dbałości o opowiedzenie historii Emily. To nie tylko żałośnie banalna opowieść, ale pomija tak ważne szczegóły, jak jej miłość do zwierząt, jej bliskie relacje z Anne i fakt, że siostry musiały przez lata używać męskich pseudonimów.

Te siostry utknęły w męskim świecie, pisząc głównie dla siebie, ale mając nadzieję (jak sądzę), że jako autorki będą traktowane choć trochę poważnie

Amfios

Z drugą cześcią Twojego komentrza absolutnie się zgadzam. Film unika prawd historycznych, przeinacza i bagatelizuje życie bohaterki, chodź można było stworzyć coś naprawdę dobrego, zamiast kolejnej nieszczęśliwej historyjki odzianej w kapelusze i koronki. W każdym razie to jest nt.fabuły. Co do reszty: muzka chapeau bas, gra aktorska trzyma poziom i zdjęcia również.
Twój pierwszy komentarz nie wyjaśniał tak wiele i sugerował niechęć już do samego klimatu, niż do słabo zrealizowanej fabuły, a ja przyznaję, że wczoraj skomentowałam tuż przed seansem xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones