PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657207}

Epicentrum

Into the Storm
5,9 29 467
ocen
5,9 10 1 29467
3,5 4
oceny krytyków
Epicentrum
powrót do forum filmu Epicentrum

Miło było wydać trochę grosza i kupić sobie wydanie Blu-Ray filmu ,,Epicentrum" 2014. Siąść wieczorem przy 50 calowym telewizorku FuLL HD, włożyć dysk do czytnika Ps4 zasiąść blisko ekranu, założyć słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1, zgasić światło i włączyć film. Tak się zaczyna moja ponowna przygoda z ,,Epicentrum". To bardzo odpowiednie połączenie filmu katastroficznego z odrobiną dokumentalizowania. Jeśli mnie pamięć nie myli to tu po raz pierwszy w filmach katastroficznych zastosowano ujęcia ,,Found Footage" czyli popularne znane z horrorów ,,taśmy" lub nagrania z perspektywy pierwszoosobowej. W przypadku ,,Epicentrum" nie była to jakaś amatorska ,,Kamerka" trzymająca przez jakiegoś Licealistę czy młodziaka, który chce zrealizować dokument na konkurs filmowy, nagrać jakieś niepokojące zdarzenie jak np. w ,,Projekt Monster" lub sprawdzić czy dane miejsce jest rzeczywiście nawiedzone: ,,Grave Encounters 2". Zamiast tego zaprezentowano nam ,,Found footage" ,ale nagrywane świetnym jakościowo sprzętem filmowym.

Nie wiem czy zauważyliście, że w ,,Epicentrum" mieliśmy nawet ,,sporą" obsadkę z Walking Dead i Fear The Walking Dead! :
Alycia Debnam-Carey :grająca córkę Madison Clark - Fear The Walking Dead

Scott Lawrence - grający dyrektora Szkoły, w której pracowała Madison Clark - Fear The Walking Dead

Sarah Wayne Callies - grająca Lori - Walking Dead - pierwsze 2 sezony, albo i nawet 3-ci

Efekty Specjalne: niebotyczne!!! A w Blu-Rayu! OMG! Widok Tornada kategorii F5, które dosłownie jak gałązki porywa kilka odrzutowców Pasażerskich Boeingów i unosi ja w górne warstwy Leju Trąby powietrznej :wstrząsa. W pewnym momencie wyglądało to tak jakby te Samoloty autentycznie leciały. A takie wrażenie wzmacniał efekt aerodynamiczny Boeingów. Unoszone przez niewidzialną, potężną Boską Siłę!! Dźwięk przestrzenny aż mnie przeraził, gdy tak bardzo wsłuchiwałem się w odgłosy żywego siejącego spustoszenie Tornada. Świst i agonalny jęk tej manifestacji Natury: coś niesamowitego!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones