PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433359}

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
7,0 141 556
ocen
7,0 10 1 141556
6,2 12
ocen krytyków
Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów
powrót do forum filmu Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Dnia 10 czerwca br. Fox ogłosił, że rozpoczynają się pracę nad czwartą częścią "Epoki Lodowcowej". Wstępnie zatytułowany film "Ice Age: Th4w" odbiegnie od prehistorycznej koncepcji. Zobaczymy Manny'ego, Sid'a, Diego, Ellie, Crash'a and Eddie'go, Peaches, Scratte, Buck'a i Scrat'a zamrożonych w bryłach lodowych. Bohaterowie zostaną przypadkowo rozmrożeni w muzeum, w czasach współczesnych. Spotkają na swojej drodze ludzi, w tym Myers'a - nastolatka, który interesuje się epoką lodowcową. Film ma trafić do kin w 2012 roku.

Info przetłumaczone z amerykańskiej wikipedii.

A jak będzie brzmieć polski podtytuł?
Słówko "thaw" (tutaj jako "th4w") oznacza "odwilż", a to przecież podtytuł części drugiej. Więc może "odmróz" lub "rozmróz"? Czas pokaże.

Bardzo się cieszę, że już planują część czwartą, gdyż "Epoki" bardzo lubię i uważam je za najlepsze animacje wszechczasów (lepsze od "Shreka"). Tylko mam wątpliwości co do fabuły. Jakoś mi to wszytsko nie pasuje. Oby nie zepsuli tej świetnej serii. Mamut Manny w centrum miasta? Sid na szczycie wieżowca? Scrat biegający za orzeszkiem w samochodowym korku? Nasi bohaterowie rozmawiający z ludźmi? I jaka w tym rola orzeszka i jakie szanse na przeżycie, biorąc pod uwagę niesprzyjajęce warunki?

A Wy? Co myślicie?

Myślę, że to będzie bardzo naciagany film

Implant

Ice Age od 2 czesci jest bardzo naciagane. Najlepiej swiadczy o tym to, ze wzieliscie tak absurdalnego "newsa" zupelnie powaznie :P

Chociaz znajac zycie pewnie tak ktorys sequel, moze nawet czworka, bedzie wygladac, bo powstanie predzej czy pozniej, jakzeby inaczej :/

Epoka Lodowcowa nigdy nie przebije pierwszej części Shreka, cała seria Epoki Lodowcowej jest marna, a najbardziej wkurza mnie Pazura, (którego nienawidzę) ze swoim kiepskim dubbingiem.

tromba007

żal mi cie debilu (dotyczy tromba007) jak nie lubisz epoki lodowcowej to po co sie wypowiadasz no poprostu chore psychicznie dziecko!!.Co do shreka nic do niemam lubie go i z epoką są na tym samym poziomie owszem shrek pierwsza część była fajna ale reszte części do dupy. A epoka lodowcowa była o wiele fajniejsza i druga część i trzecia,a napewno 4 też będzie super!!!!.Jak pisałam coś ci dolega na głowe albo poprostu nie umiesz oceniać filmuf.:/

ocenił(a) film na 6

Tytuł podobnie napisany jak w Taxi 4: T4XI, Th4w. Według mnie to co z tego wyjdzie może być ciekawe. Ale wtedy bohaterowie w następnych częściach będą musieli być w mieście (przynajmniej ja tak myślę) i zupełnie nie wiem jaka tam może rozgrywać się akcja. A w niektórych filmach gdzie występują zwierzęta obecność ludzi po prostu mi przeszkadza. Więc nie wiem czy obecność ludzi z naszych czasów w "Epoce lodowcowej" jest dobrym pomysłem. Ale jak ludziom z 20th Fox dowiemy się dopiero w 2012 (a zauważyliście że kolejne części "Epoki..." są co trzy lata? Najprawdopodobniej ice age 5 wejdzie w 2015, "szóstka" w 2018 itd.)

użytkownik usunięty

"Epoka Lodowcowa" moim zdaniem jest bardzo, bardzo, bardzo słaba... dubbing nie powalający, historie jakieś też nie ciekawe, a "żarciki" to w ogóle porażka.

ocenił(a) film na 5

Mógłbyś podać adres do tego artykuły na amerykańskiej wiki? Szukałem i nie
znalazłem ^^

użytkownik usunięty
Raq92

Informację tę zdjęto z amerykańskiej wikipedii. Tytuł widnieje jedynie w tabelce produkcji studia "Blue Sky". Ale na innych portalach pojawiły się podobne informacje:

http://www.ramasscreen.com/2009/06/10/ice-age-4-is-happening-already-has-title/

http://www.aintitcool.com/node/41352

propos tytułu - 'thaw' jest też czasem używane jako 'rozkład'. Jeśli idzie o fabułę, to kiedy znajduje się zamrożone zwierzę, to zaraz po roztopieniu się lodu następuje właśnie rozkład - niezależnie od stanu, w jakim zachowało się zwierzę - więc może o to autorom chodzi? (Ps. jesli ta teoria jest słuszna, to pewnie w Polsce film przełożą jako 'rozkł4d:))

ocenił(a) film na 5
piterbro

moim zdaniem epoka lodowcowa też jest średnim filmem, nie dorasta takiemu madagaskarowi do pięt. A już wogóle żenujący jest motyw z tymi dinozaurami. No dobra może jest to bajka, ale bez przesady, ludzie i dinozaury żyjące koło siebie?? Później takie dzieci będą głupoty w szkole mówić

al_joker89

Fabuła wydaje się być aż za nadto naciągana nawet jak dla mnie

ocenił(a) film na 5

Według mnie co za dużo to niezdrowo. Pozdrawiam

użytkownik usunięty

Tromba007 co tak nienawidzisz Pazurę ;] dla mnie on jest spoko i nie wyobrażam sobie innego dabbingu oczywiście to tylko moje zdanie:P

ocenił(a) film na 9

co za duzo to nie zdrowo sratatata, a ja bym chcial zeby nakrecili 3 kolejne filmy piraci z karaibow

ocenił(a) film na 10

Hmmm, mam wątpliwości odnośnie rzetelności tych informacji. Wiecie - ja też mogę sobie napisać "moje wiarygodne źródło donosi, że...". No i w ogóle jakoś nie bardzo mi się to widzi:

- w oryginalnym opisie nie ma nic o Bucku. To dość dziwne, biorąc pod uwagę, że chociaż krytykom "Era" nie bardzo się spodobała, to niemal wszyscy zgodnie uznali Bucka za genialną nową postać.
- już w trójce krytykowano fakt, że chociaż tytuł serii to "Epoka lodowcowa", to tam tej epoki prawie w ogóle nie było. A teraz, jakby do współczesności to przenieść, to co by było?
- motyw relacji z ludźmi... znakiem rozpoznawczym całej serii jest przecież to, że ludzi albo w niej nie ma (2. i 3.), albo są, tylko że niemi (1.). No nie wiem, to już by było chyba przegięcie.
- przeniesienie serii do współczesności definitywnie uniemożliwiałoby powrót do lodowych klimatów, co by było dość ryzykowne.

No cóż, jakoś niespecjalnie mnie to wszystko zachęca, więc mam nadzieję, że to jednak nieprawda. Aczkolwiek pogoń Scrata (i ewentualnie Scratte) po NY za żołędziem mogłaby być ciekawym doświadczeniem.

moim zdaniem pomysł na 3 częśc był ciekawy ale zdecydowanie ten jest najlepszy........myśle, że to będzie wporzo film

Jest też pomysł na Madagascar 3

ocenił(a) film na 10

też się ciesze, że już planują czwartą część ( bo mi się bardzo spodobała ta animacja) ale faktycznie nie wyobrażam sobie zamrożonego Mańka w muzeum.... ale słyszałam, że to ma być Epoka Lodowcowa; Wędrówka kontynentów więc nic nie wiadomo..........;D

Vebi

@Vebi tutaj link do zwiastunu wspomnianej przez ciebie częsci :)
http://www.joemonster.org/filmy/31379/Epoka_lodowcowa_4_Wedrowka_kontynentow

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones