PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433359}

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
7,0 141 420
ocen
7,0 10 1 141420
6,2 12
ocen krytyków
Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów
powrót do forum filmu Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Witam

Mam pytanie: Czy zwykłe okulary korekcyjne w jakikolwiek sposób przeszkadzają w oglądaniu filmów w technologii Dolby 3D Digital Cinema? Sprawiają może jakieś komplikacje w trakcie oglądania powodując nieostrość obrazu lub zanik efektów? I czy w ogóle pozwalają na włożenie okularów 3D?

Platek

no pewnie, że nie przeszkadzają przynajmniej w odbiorze obrazu, jedynym problemem może być tylko to, jak założysz te okulary 3D na korekcyjne:P ale i to da się jakoś obejść :D ;)) np. instalując sobie gumeczkę do okularów taką co Ci je będzie trzymać na nosie (dookoła głowy) :P:P

Platek

Nie ma problemu o ile okulary korekcyjne nie są jakiś monstrualnych rozmiarów, a raczej nie są. Efekty 3d są odczuwalne, a ciężar dwóch par okularów (korekcyjne + 3d) nie przeszkadza w odbiorze.

Platek

ja tez mam okulary (jestem astygmatykiem) i dlatego zabieram do kina papierowe okulary 3d ;)

ocenił(a) film na 8
stefaniak_a

Na papierowych nie zobaczysz w 3D. W kinach rozdają specjalne, polaryzacyjne i tylko na takich można oglądać (oczywiście po seansie trzeba je zwrócić, bo są dość kosztowne).

Panoptikon

?przecież oglądałem na nich Potwory kontra predator:/

ocenił(a) film na 7
stefaniak_a

...kontra Obcy ;) a nie Predator :D

scotyy

o tak :D za dużo tych kontr :P co to nie wymysla najpierw Piatek 13 potem Nocne mary by wreszcie zrobili Fredi vs Jason i podobnie tu najpierw Obcy potem Potwory i spolka a w koncu Potwory konta Obcy ;)

stefaniak_a

jeszcze bym zapomnial o godzilli i megagodzilli :)

stefaniak_a

To niezłe masz te okulary papierowe skoro posiadają 50 warstw szkła (tego wymaga technologia dolby 3d, reald ma inne, tanie okulary ale nie ma takich ekranów w Polsce) ;D No chyba że masz te dwukolorowe (anaglify) to żeś "ehhmm" widział, a nie 3D :P

Kazioo

mam te niebiesko czerwone i widzialem trojwymiarowy obraz

ocenił(a) film na 8
stefaniak_a

Stefaniak, a ile wypiłeś przed seansem?

stefaniak_a

Musisz się podzielić towarem, też tak chcę!!! ;D

Na serio - nie miałeś prawa widzieć 3D! Chyba nie masz pojęcia w ogóle co to jest głębia obrazu. No ale rób jak chcesz...
Jak myślisz, że twoje papierowe anaglify warte 3 zł na Allegro mają cokolwiek wspólnego z okularami z 50 warstwowego szkła o wartości 100-200 zł to się grubo mylisz.

Te technologie nie mają NIC ze sobą wspólnego więc są całkowicie NIEkompatybilne.

Kazioo

Moge ci odsprzedac za 10 zeta od pary jednak ostrzegam ze z pewnością efekt w kinie jest lepszy na tych okularach co oni daja ale w moich tez jest efekt 3d tylko mniejszy

ocenił(a) film na 6
Panoptikon

nie sa kosztowne - koszt takich okularow to ok 60 zl ;]

a zwykle korekcyjne okulary nie przeszkadzaja - pracuje w kinie i codziennie mam kilka razy na nosie takie okluary 3D wraz z moimi "normalnymi" i mi osobiscie nic nei przeszkadza

ocenił(a) film na 8
Bydghost

Kosztowne pod tym względem, że poza salą kinową nie nadają się do niczego, no chyba że kogoś stać na projektor i ekran warte z grubsza jakiś milion złociszy :)

Panoptikon

bzdura wystarczy sciagnac w domu na kompa film z neta typu shrek 3d czy krwawe walentynki lub tp i jest prawie jak w kinie

stefaniak_a

kurcze to super byloby miec takie okularki w domu:)serio jest taki efekt jak w kinie?

stefaniak_a

jednak spradziłem że aby uzyskać w domu efekt 3d na zwyklym monitorze musisz mieć okulary migawkowe a te papierowe sa ponoc do niczego bo slaby efekt daja natomiast te co w kinie czyli polaryzacyjne to musisz miec 2 projektory i ekran specjalny

arek2010

hmm być może ale obawiam się że do ok. migawkowych jest tez chyba potrzebny specjalny monitor LCD :|

ocenił(a) film na 8
stefaniak_a

Migawkowe działają tylko na starych monitorach CRT, w LCD nie ma mrugania, więc się nie nadają.

Platek

Ja noszę okulary korekcyjne i 3D nie przeszkadzały :0) Tylko nos strasznie bolał....

użytkownik usunięty
Platek

ja osobiście się dzwinie czułam z dwoma parami okularów na nosie

ocenił(a) film na 8
Platek

Mi osobiście to przeszkadzało, bo okularów korekcyjnych w okularach do 3D
nic nie da się obejrzeć, a w dwóch okularach jest niewygodnie i musisz je
co jakiś czas poprawiać. :/

ocenił(a) film na 8
czarnoglowa

Dobra rada - kupcie szkła kontaktowe. Ja noszę od 10 lat codziennie i nie zamieniłbym ich już nigdy na okulary. Komfort niesamowity. A jeśli nie lubicie chodzić na co dzień, możecie kupić kilka par tzw. "jednodniowych". Kosztują grosze, zakładacie rano i wyrzucacie wieczorem - idealne na wyprawy do kina. Zresztą jak już raz założycie, to się do nich przekonacie :)

ocenił(a) film na 7
Panoptikon

co do szkiel...
czy potrzebne sa jakies specjalne badania? czy po prostu zwykle badanie wzroku styka?

ocenił(a) film na 8
tekjow

Nie chciałbym źle doradzać, bo specjalistą nie jestem, ale myślę, że skoro szkła można kupić nawet na allegro, to zwykłe badanie wzroku powinno wystarczyć, w szczególności, jeśli chodzi o szkła jednodniowe, gdyż te są chyba najbezpieczniejsze (zawsze można je po prostu wyjąć i wyrzucić). Niektórzy kupują nawet kolorowe szkła bez mocy (dla zmiany koloru oczu), więc badania odpadają w ich przypadku. Przydałyby się jednak małe wskazówki kogoś doświadczonego, jeśli chodzi o zakładanie i ściąganie szkieł, bo początkujący mogą mieć z tym problem przez pierwsze kilka dni.

tekjow

"co do szkiel...
czy potrzebne sa jakies specjalne badania? czy po prostu zwykle badanie wzroku styka?"

Ja mam kontakt ze szkłami kontaktowymi już z 20 lat. Zwykłe badanie wzroku jak przy normalnych okularach to za mało, określa ci tylko korektę , tu jeszcze powinieneś znać przynajmniej rozmiar średnicę potrzebnej soczewki, oznaczenie BC , np 8,7 mm (by niewłaściwie dobranym rozmiarze średnicy szkło kontaktowe jest zbyt dopasowane do tęczówki i masz uczucie nacisku) , jest też jakieś oznaczenie na określenie krzywizny tęczówki. Każda soczewka posiada określony promień krzywizny. Jest on dopasowywany przez lekarza okulistę do geometrii rogówki indywidualnego pacjenta. Dlatego trzymaj się z dala od kupowania szkieł np na allegro nie znając dokładnych parametrów. Z tego co wiem to np kupując np. w vision express masz darmowe badanie wzroku , idziesz powiesz że chcesz 1 parą ale nie wiesz jakie i ci zrobią za darmo badania.

ocenił(a) film na 8
Ksin

Ja okulary korekcyjne również mam, ale nie przeszkadzają ani trochę. Na początku tylko odczuwa się lekki dyskomfort, ale szybko mija i wszystkie efekty 3D widzisz normalne.

ocenił(a) film na 9
Ksin

A ja mam inną przepisaną moc soczewek niż okularów, które mam jako zapas na
nieprzewidziane wypadki :) - zapewne wynika to z tego że soczewka jest
bliżej oka?
Nie wiem, ale chyba lepiej wspomnieć że bada się wzrok z zamiarem noszenia
kontaktów :)

Munlajt

nic nie kumacie jeśli chodzi o wady wzroku i sposób doboru szkieł, to nie takie oczywiste, możesz mieć inną moc szkieł w cynglach a inna w kontaktach, chyba że twoja wada jest standardowa i równooczna itd itp

są wady przy których dobór kontaktów dających zbliżony do szkieł komfort widzenia jest niemożliwy, szkła możesz zrobić jakie sobie życzysz a kontakty .....

więcej info w necie

ocenił(a) film na 6
Platek

A oglądał ktoś film w technologii Dolby 3D Digital Cinema mając okulary korekcyjne z antyrefleksem i zakładając na to dodatkowo okulary 3D? Czy to ma wpływ na zmianę widzenia, czy efekt 3D nadal się utrzymuje?

Ariyst

Nie wiem czy to komuś pomoże ale właśnie wracam z kina z filmu Avatar 3d mam olbrzymią wadę wzroku - astygmatyzm - jednym okiem nic nie przeczytam bo nie mam w nim ostrości. Bałem się jak to będzie wyglądało w kinie, bo w domu nie ma żadnego efektu gdy zakładam te "papierkowe" do oglądania 3d. I przeżyłem olbrzymi szok gdy zobaczyłem efekt 3d na ekranie w kinie. Nie da się go opisać efekty lepsze niż w "realu". ps nie noszę okularów bo mi nie pomagają.

ocenił(a) film na 9
Platek

Kiedy byłam na "Avatarze" założyłam okulary 3D na moje korekcyjne i wcale mi to nie przeszkadzało :) Tak więc możesz się śmiało wybrać na film i cieszyć trójwymiarową projekcją :)

Platek

moze mi ktos powiedziec czy mozna gdzies dostac nakladki polaryzacyjne do okularow.... sa takie do monitorow 3d ale nie wiem czy beda dzialac. wie ktos moze, albo probowal??

Platek

mi najczęściej okulary 3d spadały, bo miałem pod nimi korekcyjny, ale oprócz nic nie przeszkadzało

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones