PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433359}

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
7,0 141 556
ocen
7,0 10 1 141556
6,2 12
ocen krytyków
Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów
powrót do forum filmu Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Do obeznanych i doświadczonych... :D Gdzie w kinie usiąść żeby efekt był jak najlepszy?Bliżej ekrany czy wręcz przeciwnie?Jak to u Was było z tymi filmami 3D?

Dawid20

najlepiej z tyłu po lewej

! <za krótki>

Kot_13

Po lewej?!!A nie na środku?

ocenił(a) film na 6
Dawid20

w zalezonosci ile rzedow ma sala. trojwymiar najlepiej wyglada gdy wzrokiem obejmuje sie tylko i wylacznie ekran, wiec najlepiej siedziec np na sali 16rzedowej tak powiedzmy w 4 rzedzie.

odradzam siedzenia z tylu! po pol godizny nikt nei wytrzyma tak beda was oczy bolec bo k atem oka przez spolaryzowane okulary bedzie widzec "otaczajacy swiat". wiem bo pracuje w kinie i mam stycznosc dosc intymna z projektorami cyfrowymi :P

Bydghost

bardzo przydatne info bo mam zamiar wybrać się właśnie na 3D :) dziękuję i pozdrawiam

Bydghost

To zależy od wielkości widowni. Np. gdy sala ma 16 rzędów, to najlepiej wybrać miejsca w połowie i na środku. Kąt zasięgu oczu wynosi ok. 120 stopni. Tylko takie częste oglądanie filmów w 3D nie jest zdrowe dla oczu.
Po wyjściu z sali kinowej na światło dzienne, potrzeba kilkunastu minut, aby pole widzenia wróciło do normy. Przed kilku laty Telewizja Polska prezentowała filmy dla dzieci w wersji 3D. Każdy zakładał okulary kupione w sklepie. Jednak po kilku emisjach i protestach specjalistów zaprzestano pokazywać filmy w 3D w TVP.
Najpierw zarabiają twórcy filmów i dystrybutorzy i kina. A później okuliści. A wzrok... poleciał.

projektorman

to co pokazywało TVP i okulary za 3 zł nijak sie ma do tego co jest w kinie i okularów polaryzacyjnych.. to jak porównywać zwykłe fajki do e-papierosów ;)

Dawid20

Zdecydowanie bliżej niż dalej.
3D ma to do siebie, że lepiej jak ekran obejmuje cały wzrok.
Ja zawsze chodzę na zwykłe filmy dalej, a na 3D bliżej ekranu.

ocenił(a) film na 6
Kazioo

ja na filmach 3D zawsze siadam na środku sali i nie żałuje
efekt jest wtedy najlepszy dlatego polecam każdemu ;)

Kazioo

no ok, ale czy gdy usiądzie się bliko ekranu nie ma efektu rozmycia i rozmazania obrazu przy szykich akcjach lub ruchach kamery?
na 3D byłem tylko w IMAX i siadałem raczej w rzędach wyższych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones