PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433359}

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
7,0 141 530
ocen
7,0 10 1 141530
6,2 12
ocen krytyków
Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów
powrót do forum filmu Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów

czas na totalne gnioty... film ratuje TYLKO wiewióra... ba! nawet taki fan paleontologii jak ja musi stwierdzić, że dinozaury w tym filmie to... nieporozumienie!

ocenił(a) film na 10
thesa

myślę, że jesteś większym nieporozumieniem niż dinozaury...czas abyś też stał się zabytkiem paleontologicznym...ktos spojrzy na twe szczątki i powie - o, jaka piękna, prehistoryczna kupa...

ocenił(a) film na 5
jeansibelius

Nie kumam o co ci chodzi dzieciaku. Dziewczyna ma rację. Ice Age było super, a Ice Age 3 jest nudne i ma kiepski scenariusz.

ocenił(a) film na 6
trivette

Co do scenariusza to się i zgodzę. Może nie kiepski, ale nie rzucający na kolana na pewno.
Ale stwierdzenie ,że ''trójka'' była nudna to już raczej nieprawda. Dobrze o tym wiesz.
Sam wiewiór & Buck dają w niebiosa ,że leżenie i zianie :)
Widowiskowo na pewno najlepsza .... scenariuszowo , najsłabsza. Tak czy inaczej to ''Epoka lodowcowa'' to i tak jedna z lepszych serii jakie powstały. Lepsze jest moim skromnym zdaniem tylko ''Toy Story'' .... chyba :)
Ze względu ,że lubimy i oglądamy z córką dużo animacji i mamy jakieś tam rozeznanie na ich temat ,nie zawyżając trzeciej części ''Epoki'' wystawiamy 8/10 i dorzucamy do ulubionych.
PS. Ty chyba nie oglądałeś/aś na prawdę kiepskiej animacji ,którą można co najwyżej ocenić na 5?
pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
djrav77

Bardzo kiepskie animacje omijam szerokim łukiem :)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
djrav77

Ja oceniłem na 1/10, bo dla mnie ten film to porażka... Jako fan pierwszej części (ulubiona animacja) muszę stwierdzić, że jej kolejne części nie mogą się z nią równać.Według mnie wszystko zepsuła ta Ela, no nienawidzę tej postaci...

ocenił(a) film na 6
wik1992

W cale Ci się nie dziwię, że znienawidziłeś tą postać. Z tych wszystkich ''na planie'' ona była jednak drażniąca, po prostu irytująca. Ale czy można z powodu jednego mankamentu dać najgorszą z możliwych ocen?
Liczy się przecież scenariusz. Czy on był aż tak kiepski? Skoro tak ....

ocenił(a) film na 9
djrav77

A co Was tak denerwowało w Eli? Pytam z ciekawości.

ocenił(a) film na 9
thesa

Przesadzasz... Ja też interesuję się paleontologią, ale mam świadomość, że to tylko bajka, czy raczej film animowany, a nie realia życia prehistorycznego (w nawiązaniu do dinozaurów).

ocenił(a) film na 8
Julia_20

ice age 3 jest najlepsza czescia, 1byla fajna, 2byla denna, ale w 3 ciagle cos sie dzieje. Nie jest nudna i ma fajna fabule

ocenił(a) film na 8
Shanks1337

Racja. Mi tez najbardziej podobala sie trojka. Jedynka bez rewelacji, 2 nawet nie pamietam o co chodzilo ale 3 to odjazd!

Najlepszy Buck:)

Uil_Smit

backimingster był na wędrówce kontynentów i walczył z rudim za pomocą noża,ale gupta miał taki sam

ocenił(a) film na 9
patka_25

*bez komentarza*

AdeMi

no

ocenił(a) film na 9
Shanks1337

Podbijam-3 najlepsza.

Julia_20

tu nie chodzi o sam paleontologiczny fakt istnienia dinozaurów.... chodzi mi o sam pomysł umieszczenia ich w ... dziurze(?). poza tym nowe postacie są wypisz wymaluj wycięte z innych bajek i to mi strasznie działało na nerwy...

ocenił(a) film na 9
thesa

Sorki że odkopuję dość stary temat, ale jestem ciekawa, jakie podobieństwo tu widzisz?

ocenił(a) film na 9
thesa

Sam jesteś nieporozumieniem, podchodząc tak do filmu animowanego. Zostań lepiej przy filmach dokumentalnych, bo tam Twoja argumenty będą miały racje bytu.

thesa

Kolejny poyebany dzieciak i prowokator!
Epoka Lodowcowa jest serią w której każda kolejna część jest o wiele lepsza od poprzedniej!:)))

Epoka, 8/10
Epoka 2, 9/10
Epoka 3, 10/10

Don_Kina_Akcji

Wg mnie jedynka jest najlepsza, dwójka dorasta jej w miarę do pięt, a trójka niech pozostanie póki co na szarym końcu. Ubolewam, że w drugiej i trzeciej części Sid robi mniejszy rozpierdziel niż w pierwszej, ale na szczęście i tak jest niesamowicie głupiutki i uparty jak zawsze :)

paciepna

ma babcię

Don_Kina_Akcji

dzieciak prowokator... ciekawe określenie... mnie tylko drażniła klejąca się na siłę fabuła. a animacje uwielbiam, oglądam z młodszą siostrą, choć sama mam już dośc latek, by do dzieciaków nie należeć.... po prostu można na ten film patrzeć przez kilka pryzmatów: 1. jak film dla dzieci - wtedy teksty eli i tego komandosa po prostu rażą ucho, 2. jako śmieszna komedia - wtedy jednak okazuje się, że ten humor mi wybitnie nie odpowiada, jest płytki, ale tutaj nie będę się s nikim kłóćić, bo czasem z takiego płytkiego humoru można zrobić arcydzieło- patrz Tarantino. Mnie film nie rozbawił i to jest na duży minus.... 3. jako film fabularny z animacją komputerowa, gdzie animacja jest super, ale fabuła... no cóż, rozwiązania Deus-ex-machina mnie naprawdę rażą, bo są przewidywalne i nudne... no, ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie...

thesa

Nie można podchodzić tak poważnie do filmu animowanego, którego głównymi odbiorcami są przecież dzieci + część młodszej młodzieży ;) wszystko pewnie miało być po prostu barwne i różnorodne, a nie trzymające się prawdy historycznej. Nie wyobrażam sobie, jakby miał wyglądać film, gdyby twórcy postanowili trzymać się tylko faktów i bardzo wiernie odzwierciedlać wygląd dinozaurów, prawdopodobnie w ogóle by nie powstał. Dla odbiorców szczegóły są nieistotne, dinozaur to dinozaur jako taki. Pewnie taka 'ładna' Ela też by się nigdy nie znalazła ;)

ocenił(a) film na 9
paciepna

Dokładnie. Są w końcu filmy które po prostu trzeba oglądać z lekkim przymrużeniem oka. Poza tym sir Conan Doyle napisał raz książkę (,,Zaginiony Ląd" - może ktoś słyszał?) w której dinozaury przetrwały do naszych czasów. Dlatego pomysł dinozaurów które przetrwały w izolacji do czasów zlodowacenia wcale nie jest (wbrew pozorom) aż tak baśniowym pomysłem. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Tom_96

Poza tym, skoro o absurdach mowa, to w najnowszej części pojawia się wędrówka kontynentów. Takiej nieścisłości już nie da się nijak wyjaśnić.

Tom_96

no właśnie na końcu trafili do ameryki południowej

ocenił(a) film na 7
thesa

W tym filmie mamy "Lost world" i "podróz do wnętrza Ziemi" a ty bredzisz o dinozaurach?

ocenił(a) film na 8
thesa

skoro jesteś fanem paleontologii to nic dziwnego, że trójka Ci się nie spodobała ;) Miałam dokładnie to samo z Herkulesem. Uwielbiam Mitologię Grecką. A tu co? Nic się kompletnie nie zgadza, to nie tak miało być :D Minęło sporo czasu nim odpuściłam "naukowe fakty" (o ile tak można powiedzieć w kwestii mitów:P) i po prostu zaczęłam bawić się filmem. Skoro ty jesteś fanem paleontologii, to musisz na czas filmu usunąć z pamięci wszystko, co wiesz nt. dinozaurów i.... dobrze się bawić na zwariowanej komedii ;) Jeśli będziesz patrzeć przez pryzmat swojej wiedzy, to obawiam się, że Ci się nie spodoba.

ocenił(a) film na 5
lia_13

O, a ja na odwrót -- też jestem fanką mitologii, głównie właśnie greckiej, ale Hercules Disneya bardzo mi się spodobał; bardzo umiejętnie przerobiono mity tak, żeby w pewnych punktach się zgadzały, a pomiędzy nimi -- inwencja twórcza. To jest takie przedstawienie zdarzeń, jakby one faktycznie mogły być prawdą, a na ich podstawie powstały znane wersje mitów. Mity w sumie nigdy nie były spójne; co miasto, co generacja, to inaczej. Paleontologia podobnie, bo chociaż prawda jest jedna, to odkrywamy ją tylko przez interpretację znalezisk. O dinozaurach, które przeżyły do naszych czasów mówią podobno na serio ludzie środkowej Afryki. Motyw się pojawiał w literaturze i kinie, więc wieszanie na nim psów jest nie fair. Jeno jak dla mnie, to ta samica teropoda była za duża. Biega prawie wyprostowana, a mamuty pałętają jej się między nogami. A potem się okazało, że są większe. Nie jestem znawcą i nie będę się kłócić, ale takie odczucie miałam, że coś nie teges. Choć jasne, można powiedzieć, że przez 65 mln lat w tej dziurze mogło toto ewoluować i rosnąć. Swoją drogą, ciekawe, czy ta dziura to tak przez przypadek, czy to jakiś dinozaurzy rządowy bunkier przeciwatomowoasteroidowy był ;)

ocenił(a) film na 7
thesa

Widzę, że niektórzy już nawet od bajek wymagają faktów historycznych i naukowych dowodów. Przecież to jest film dla dzieci i jego głównym zadaniem jest zabawić małolatów. Tak w ogóle nie dziwi cię, że zwierzęta w tym filmie mówią ludzkim głosem? :P

NellQ

a ja jestem fanką "madagaskaru" - ale trójka epoki podobała mi się, jedynka i dwójka - uuu cięzki orzech, za to madagaskar.....!! ze wszystkimi "faktami i dowodmi naukowymi" :) :)

ocenił(a) film na 7
dorotka_a

Dobrze wiedzieć, bo nie oglądałem "madagaskaru" :)

użytkownik usunięty
thesa

Kiepską animacją może być "Don Chichot" albo "Sezon na misia 3" - to są totalne gnioty, o których lepiej nie mówić. Mi ta część "Epoki" bardzo się podoba, uważam, że jest najlepsza, jednak każdy może mieć swoje zdanie na ten temat :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones