PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836119}
6,0 47 757
ocen
6,0 10 1 47757
5,9 32
oceny krytyków
Eternals
powrót do forum filmu Eternals

5/10. Dołącza do Iron Mana 3, Pantery i Kapitan Marvel jako film który obejrzałem raz i nigdy więcej go ponownie nie zobaczę. Nie dlatego, że jest zły, to po prostu film na jeden seans, potem nie ma żadnego powodu by do niego wracać. Zatrudniono kobietę która zrobiła wcześniej film bez akcji i teraz zrobiła to ponownie, taki już ma styl. To dobrze, że marvel dywersyfikuje style, zatrudnia różnych reżyserów. Ale potem wychodzi taka sytuacja: oglądasz Black Hawk Dawn, Szeregowca Ryana, Midway, Złoto dla zuchwałych, 1917, serial Kompania braci. Akcja, trupy, emocje, naparzanka. I nagle wielka kampania reklamowa, będzie nowy świetny film wojenny, lepszy od tych poprzednich. Idziesz do kina a tam "Hurt locker". Zły film? Nie. Ale jesteś zawiedziony, bo nie tego oczekujesz od filmu wojennego. Po raz kolejny widzę - kobieta nie potrafi nakręcić slapstikowej komedii ani filmu akcji. Nie da się i już. Tutaj nie ma akcji i superbohaterskości. Przez 2,5 godziny patrzysz jak kolesie gadają i wspominają, co pół godziny mimochodem pobiją się z jaszczurem, co jest pokazane tak na uboczu, że nawet nie interesuje. To co w innych MCU jest esencją tu jest wciśnięte na siłę, aż bije z tego męka reżyserki, że musiała wstawić jakąś akcję, walkę i nie może się doczekać powrotu do scen filozofowania przy ognisku. Nie ma wroga! Te osławione devianty to anonimowe, głupie jaszczurki. To bracia anonimowego tłumu skrzeczących idiotów które tysiącami ginęły na polach siłowych Wakandy. Od czasu sado-maso Dooma z Fantastycznej czwórki nie było chyba równie nijakiego i nieangażującego wroga. A eternals też nie lepsi. Zero oryginalności. To kopia, jeden do jednego, X-men. Cyclops, Quicksilver, Havok, Magik, Forge, Colossus, telepata, uzdrawiacz. Sztampa. Plusy filmu. Solidnie wyreżyserowany, dobrze dobrana obsada. Minusy. Poza wymienionymi to: czas, film o pół godziny za długi, w pewnym momencie przysypiałem. Końcowa walka tak długa i nudna, że z męką czekałem na koniec, nie wiedząc nawet za bardzo, jaki jest jej cel. Bezsens postaci widoczny dla każdego kto skończył podstawówkę - nieśmiertelne, żyjące tysiące lat istoty nie mają potrzeby tworzenia związków i płodzenia dzieci. Dlatego sprawy uczuciowe, związki, kochankowie są bez sensu. Jeden z eternali jest głuchoniemy. Takie coś powstaje w wyniku błędów w rozwoju płodu ludzkiego. Skąd to u superistoty, w dodatku w drużynie jest uzdrawiacz który mógł to naprawić. A już mega kuriozalnie wygląda, kiedy przylatują na ziemię tysiące lat temu i gadają z głuchą językiem migowym. Na koniec osławiony wątek homo. Nie ma on żadnego sensu i nic nie wnosi. Rzeczywiście został dodany przez nawiedzonych dziwaków, i mówię to ja, ateista i uczestnik Marszu Równości. Z drugiej strony jest tak nienachalny i krótki, że bogoojczyźniani nie mają się czego czepiać. Nawet miałem takie wrażenie, że to nie wątek homo. Bardziej pokazane jest to w stylu, że eternal nie jest człowiekiem i jest mu wszystko jedno, czy próbuje żyć z człowiekiem płci męskiej czy żeńskiej, nie kwestia preferencji tylko obojętności na płeć. Czy warto obejrzeć? Chyba tak. Ale Wdowa, Szang Czi i nawet Diuna o wiele bardziej mi się podobały.

grpo30

Zgoda, ale ja i tak lubię "Hurt locker".

tocomnieinteresuje

Dodam, że Bigelow świadomie zrealizowała ten film. Wystarczy spojrzeć w jej filmografię - potrafi trzymać napięcie i kręcić więcej akcji. Przy czym "Dziwne dni" to wg mnie niedoceniony film w momencie swojej premiery.

ocenił(a) film na 5
grpo30

Pełna zgoda, jeden z najbardziej nijakich filmów Marvela ostatnich lat.

ocenił(a) film na 5
grpo30

Dobre, polać mu, ja stawiam!!!

ocenił(a) film na 6
grpo30

Jako fanka filmów Marvela zgadzam się w stu procentach film rozczarowujący 5/10. Na siłę wciśnięte LGBT i globalne ocieplenie...ile można...fatalna propaganda...a ten film co nie tyle akcji co wyszła brazylijska telenowela

ocenił(a) film na 3
grpo30

Zgadzam się, średniawka. Nie znałem Eternali, poszedłem na film z czystą głową.


Przedstawienie tylu postaci, potem zbieranie drużyny trwa strasznie długo, wszystko przez to jest tłumaczone pobieżnie i lecimy z fanułą bez trzymanki pomysły na rozwiązanie niemożliwego są praktycznie wymyślane na poczekamiu.

Sam fakt że na poprzednich filmach marvela jakieś niedociągnięcia ignorowałem tylko się dobrze bawiłem. Tu miałem co jakiś czas takie wtf? Dlaczego tak?

Raczej na ew. Eternals 2 poczekam na vod

grpo30

Co ty piszesz? Iron man 3 to najlepszy film jaki widziałem. Byłem w kinie na premierze o północy na konkretnej bombie po mdma

grpo30

O to, to, popisuje sie po tym calkowicie ze wszystkim.

ocenił(a) film na 2
grpo30

Kazdy film Marvela obejrzalem po kilka razy. Cale universum wsiakam w dwa dni. Ten film to jedyny twor ktory w polowie przewinalem. Jest tak nudny i nijaki ze zaluje poswieconego czasu.

Ilosc absurdow jest tragiczna. Niby sa wzmianki o Avengersach i Thanosie a kompletnie nie widac powiazania tych filmow.

Ten komentarz to bardzo dobre podsumowanie tej kupy. Rezyserke i scenarzystow powinni wypieprzyc na zbity ryj.

ocenił(a) film na 5
grpo30

Generalnie zgoda, z tym, że Captain Marvel akurat był niezły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones