PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=372290}

Euforia

Eyforiya
7,1 4 169
ocen
7,1 10 1 4169
7,0 6
ocen krytyków
Euforia
powrót do forum filmu Euforia

Stało się tak nie bez kozery. Tworząc to dzieło Vyrypayev, mniej lub bardziej świadomie, zapytał o sens kina.
Czego oczekujemy od filmu? Większość widzów na pewno pragnie być świadkiem wciągającej historii, interesującej fabuły, wartkiej akcji, czy też może po prostu szuka jakiegoś sensu, morału, ustosunkowania się autora do danej kwestii. I bardzo dobrze - to jest nam serwowane najczęściej. Ale przy tym często zapominamy o innej drodze, którą może podążać kino. A jest to droga piękna i warta uwagi.
Po co słuchamy muzyki? Czy bardziej interesuje nas tekst, czy sama melodia? A jeśli melodia, to dlaczego? Co czujemy, oddając się nutom?
A dlaczego lubimy podziwiać dzieła malarzy?
Nie zawsze szukamy w sztuce sensu i przesłania. Podstawowym jej zadaniem jest zachwycać. Oderwać od rzeczywistości i pokazać piękno. Uwrażliwiać.
Oglądając "Euforię", czułem się, jakbym tańczył. A od tańca nie oczekuję niczego więcej, niż emocji.

ocenił(a) film na 9
Czinaski

Całkowicie się pod tym podpisuję. Klimatyczna muzyka + artystyczne zdjęcia + ciekawa minimalistyczna gra aktorska + minimalistyczna fabuła i dialogi = prawdziwe dzieło sztuki, które należy bardziej oglądać i słuchać niż rozumieć. Zdecydowanie film nie dla każdego.

ocenił(a) film na 7
Czinaski

zgadzam się..zaskoczył mnie ten film jest w nim wszystko ale w tym pozytywnym tego słowa znaczeniu...zresztą kino rosyjskie jest specyficzne w budowaniu napięcia, emocjach i wielokrotnie mnie ten film tak zaskakiwał...świetne kino

Czinaski

Co mogę dodać? Zadziwił mnie ten obraz jako dzieło absolutnie pełne i skończone. Ponadto muzyka, zdjęcia i reżyseria po prostu wspaniałe. Długo wahałem się co do oceny. Ostatecznie 8/10 bo moim zdaniem ma minimalne braki(do ideału) jeżeli chodzi o fabułę i 'niedojaskrawienie' postaci. Bardzo dobry, szczególnie estetycznie.

Czinaski

bardzo ładnie powiedziane. zdjęcia naprawdę wspaniałe, fabuła pozostawia widzowi dużo przestrzeni do rozmyślań. przyczepiłbym się jednak do muzyki. po krótkim czasie motyw przewodni zaczął mnie trochę drażnić, a że powtarza się przez cały film...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones