PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=372290}

Euforia

Eyforiya
7,1 4 169
ocen
7,1 10 1 4169
7,0 6
ocen krytyków
Euforia
powrót do forum filmu Euforia

zamiast w połowie małpować "transkrypcję" anglosaską". Nie "Andryukha", tylko Andriucha, nie "Evgeniya Dmitrieva", tylko Jewgienia Dmitriewa. Itd.

lifter67

Niestety, łby zostały zmakdonaldyzowane....

lifter67

Tylko tym Panem z Filmwebu to jesteś i Ty. Jak na pewno doskonale wiesz wszystko na FW jest dodawane przez samych użytkowników i niestety przyjęło się by wszystko kopiować z amerykańskiego imdb (wer musi mieć do wszystkiego źródło). Aczkolwiek ktoś, kto niczego tu nigdy nie dodał może nie powinien krytykować dodających (nawet byle jak).

PS. Ostatnio taki kwiatek rzucił mi się w oczy w tej mniej więcej materii :)
http://www.filmweb.pl/film/Kak+kazaki+nevest+vyruchali-1973-520452

creep_

Jak ktoś dodaje cokolwiek, to powinien to robić porządnie, inaczej pożytek z tego niewielki.

creep_

I to, czy ja tu cokolwiek kiedykolwiek dodałem, nie ma najmniejszego znaczenia - liczy się to, czy moja uwaga ma sens, czy nie. A ma.

lifter67

Tzn. lepsze nic niż "Evgeniya Dmitrieva"? Te tłumaczenia i zapisy są bardzo uznaniowe zresztą bo zasadniczo to na filmwebie się nie tłumaczy np. imion (dobrym przykładem jest Syn Szawła - w obsadzie tytułowy Szaweł widnieje jako Saul). Przy ekranizacjach powieści rosyjskich uchodzą czasami normalne zapisy, bo są ku temu powody i źródła potwierdzające taki zapis (przetłumaczona na Pl książka).

creep_

W pisowni nazwisk pisanych cyrylicą powinna być w języku POLSKIM stosowana transkrypcja POLSKA. Język polski dysponuje wszystkimi głoskami zapisywanymi cyrylicą, nie ma więc najmniejszego powodu, by stosować transkrypcję zachodnią, która na dodatek posługuje się literą v, NIEWYSTĘPUJĄCĄ w polskim alfabecie.

lifter67

Wg MNIE cyrylica powinna być pisana CYRYLICĄ, i nie obchodzi mnie to, że ktoś nie zna ruskiego alfabetu.

PS. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś poprawiał zapis wg własnej wykładni. Łatwiej jest poprawić kilka literek samej roli niż dodawać całe obsady od zera. Powodzenia we wcielaniu swych rzeczowych poglądów w życie. Inaczej to puste słowa kolejnego zacietrzewieńca, który krytykuje cudzą pracę, nic od siebie nie dając. Bo zasadniczo to krytykować tutaj mogę choćby ja, a Ty powinieneś dziękować, że w ogóle ktoś wprowadził ten film do bazy i w rezultacie możesz go sobie ocenić i ponarzekać na jego forum...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones