PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791214}

Eva

4,7 628
ocen
4,7 10 1 628
3,0 5
ocen krytyków
Eva
powrót do forum filmu Eva

Eva

użytkownik usunięty

Opis filmu: Żigolak Bertrand Valade (Gaspard Ulliel) kradnie rękopis należący do brytyjskiego pisarza. Rok później zostaje popularnym dramaturgiem, autorem jednego, ale za to wybitnego tekstu. Valade otacza się drogimi przedmiotami, pozuje na intelektualistę, mającego u boku piękną kobietę. Wciąż jednak skrywa wstydliwą tajemnicę. W rzeczywistości nie potrafi sklecić dwóch poprawnych literacko zdań. Gdy wydawca zaczyna pytać o nowe dzieło, oszust wymyśla kolejne kłamstwa. Wykorzystując urok osobisty, szuka inspiracji w znajomości z luksusową prostytutką Evą (Isabelle Huppert). To błyskotliwa, pewna siebie kobieta. Valade wykorzystuje ją nie widząc, że oddala się coraz bardziej od swojej młodej, pięknej narzeczonej.

Zatracić się w miłości i z miłosci - tak opisałabym ten film.
Gaspard i Isabelle stworzyli namietny,niepokojacy duet,ktory niszczy pomału to co najwazniejsze w zyciu.
Muszę przyznać że lubię francuskie kino.Francuzki i Francuzi pomimo wieku nie tracą nic ze swojej urody.
Nie wiem jak oni to robią,ale wciąż są seksowni,świetnie ubrani (niby niedbale,zwykle).

ocenił(a) film na 1

oglądałeś/aś?

ocenił(a) film na 1
cubasaozora

bardzo ciekaw jestem reakcji kogokolwiek po obejrzeniu tego pier%olnika $mieciowego filmu. najgorzej przeznaczony czas w moim życiu....

użytkownik usunięty
cubasaozora

oglądałam dlatego sie wypowiedziałam:)

ocenił(a) film na 3

zatracić się w miłości i z miłości... jak dla mnie to nie była miłość, jakieś destrukcyjne pożądanie raczej, nawet nie tak do końca cielesne. chemia między aktorami... jakaś była, choć bez przesady. dla mnie to film nie wiadomo o czym - o oszuście podszywającym się pod literata, o niezrealizowanych pragnieniach, o strachu, o zakazanej (?) miłości? niestety, całość - mimo że bardzo lubię i Ulliel i Huppert - mnie nie przekonuje. to że dooglądałam do końca miało jeden jedyny plus - wymiana spojrzeń głównych bohaterów w ostatniej scenie. może, na pewno miała coś znaczyć, tyle że reżyser chyba sam nie wiedział co ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones