PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877306}

Fabelmanowie

The Fabelmans
7,4 22 452
oceny
7,4 10 1 22452
7,9 45
ocen krytyków
Fabelmanowie
powrót do forum filmu Fabelmanowie

Spielberg nie zarabia już dla producentów. pali miliony na nieudane produkcje.

ocenił(a) film na 9
nnn_nnn

To jest nieudana produkcja? To jest magia kina!

Agatonik

Autor posta musi wyrosnąć z Marvelowskich latających wojowników, wówczas zrozumie co to jest kino.

kapcik1987

To ty musisz dorosnąć do obiektywizmu. Do Marvela nigdy nie dorastałem, ani z niego nie wyrastałem, bo nie oglądam takich filmów.

kapcik1987

Ja bardzo lubię Marvela a równocześnie bardzo lubię kino Spielberga i wybieram się na Jego nowy film a równo rok temu byłem w kinie na Jego wersji "West Side Story".

Agatonik

Rea

Agatonik

to jest pełen dłużyzn dowód na upadek starzejącego się reżysera. no i konieczny wątek prześladowania narodu wybranego, co jest o tyle zabawne, że cały ten przemysł trzymają w rękach ludzie wyznania handlowego. ;)

ocenił(a) film na 9
nnn_nnn

A to jest jakiś zakaz dzielenia się swoimi doświadczeniami prześladowania w szkole?

Agatonik

nie, nie ma zakazu, ale dziwnych trafem pojawia się to we wszystkich filmach, które chcą dostać Oscara. dzięki czemu stale podtrzymywany jest mit biednych i prześladowanych. Tymczasem wystarczy sprawdzić jakie piekło urządzono Palestyńczykom, o których nikt nie pamięta.

ocenił(a) film na 9
nnn_nnn

Nie generalizuj - w zeszłorocznej Codzie, która dostała Oskara nie było żadnych prześladowań. Ani w Nomadland, ani w Parasite. A co ma wielka polityka do tego, jak traktowane są dzieci w szkole? One za nią nie odpowiadają.

Agatonik

Czasy rzeczywiście trochę się zmieniły. Teraz nagrody zbierają filmy o murzynach i LPG. Problemy narodu wybranego musiały na jakiś czas pójść w odstawkę. ;)

ocenił(a) film na 9
nnn_nnn

Żaden z wymienionych przeze mnie filmów, nagrodzonych Oskarem w 3 ostatnich latach nie dotyczył tej tematyki. Po prostu nie oglądałeś, a się autorytarnie wypowiadasz.

Agatonik

jak to nie? obejrzyj może te filmy. poza tym mogę podać ci listę kilkudziesięciu filmów z Oscarami, które przyznane zostały z powodów politycznych i nie jest to żadna tajemnica, ani teoria spiskowa. wprost mówią o tym członkowie akademii. a teraz odwal się.

ocenił(a) film na 9
nnn_nnn

Dlaczego nigdy nie była kręcona beczka, że kiedyś łatwo dostawało się nagrody za filmy o Wietnamie, hmmm

ocenił(a) film na 9
Insiles

Poza tym, Spielberg nie musi nic udowadniać.

Agatonik

Myslisz, że Polacy nie byli i nie są prześladowani, jako imigranci? Nas w USA nie traktowano jak białych. Byliśmy tam obrażani i traktowani jak ludzie drugiej kategorii. Setki tysięcy Polaków zmieniły nazwiska z tego powodu. Czy my robimy o tym filmy?

ocenił(a) film na 9
nnn_nnn

No oczywiście! Biedni Polacy, gdziekolwiek się nie pojawią są prześladowani. Zmieniają nazwiska, żeby się nie wyróżnić, a z powodu prześladowań.

Agatonik

No widzisz. Nic nie wiesz o problemach Polaków w USA i jeszcze z tego kpisz. wynocha.

ocenił(a) film na 9
nnn_nnn

Mylisz się bardzo. Wiem. Mam i rodzinę i sporo znajomych w USA. Nikt nie czuje się prześladowany.

Agatonik

tak trudno zrozumieć, że pisałem o problemach, z okresu o jakim opowiada film i wcześniej?

nnn_nnn

No to zrób film o tym. Kto ci broni.

Agniete

kto ma to sfinansować? Polska to nie Izrael. My siebie nei szanujemy.

nnn_nnn

TY. Poszukaj sponsorow, napisz secanriusz, znajdz rezysera. Rusz glowa xD ale to chyba cie przerasta.

Agniete

ciebie przerasta życie. nie masz pojęcia o produkcji filmowej i jej finansowaniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones