PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5507}

Faceci w czerni

Men in Black
7,1 287 489
ocen
7,1 10 1 287489
6,5 22
oceny krytyków
Faceci w czerni
powrót do forum filmu Faceci w czerni

kumpel w 98 r przyniósł kasetę z tym fimem. Oglądaliśmy z zapartym tchem. Człowiek nie spuścił oczu z telewizora, a na widok efektów szczena opadała do ziemi. Dlaczego te czasy minely bezpowrotnie...

weeman86

Komercja, kasa, komedie romantyczne xD , a pamiętasz czasy obcego 1 ,2 ,3 czy Terminatora 1, 2 Jak to puszczali w tv a aż człowiek lał w gacie z szczęścia to były piękne czasy a dzisiaj jest mało ambitnego kina wszędzie komercja , wszystko "oprawione w ładne pudełko" ale bez polotu....To same dotyczy Gier Komputerowych/konsolowych :-/

jasiu9208

mozna sie przylaczyc do wspominania czasów ?

dawid10809

No pewnie :-D

jasiu9208

a pamietacie te filmy ze Stallonem ? Rocky,Rambo ,Tango i Cash, czlowiek demolka a z tych klasykow niekonircznie ze Stallonem to jeszcse krwawy sport z gier pamietam contre, power rangers itd

ocenił(a) film na 10
dawid10809

A nie ujmując S.Stallon-e, taki A.Schwarzenegger też wymiatał, że aż miło, np. Predator (jeżeli mamy odnosić się do "wizyty" obcych :)

ocenił(a) film na 8
jasiu9208

Niestety masz rację

ocenił(a) film na 10
weeman86

Bo każdy już przywykł do filmów z efektami specjalnymi i już na nikim nie robią one wrażenia. Tylko raz na jakiś czas pojawiają się perełki jak Matrix, X-men, Terminator 3, Transformers, Tron czy choćby wg. mnie b.dobry Avatar.

bulla

tylko efekty nigdy nie ratują filmu ,no może prawie nigdy :-) Terminator 3 to taka szmira jakich mało T2 był o niebo lepszy miał świetny klimat i efekty do dzisiaj robią wrażenie. Ja bym chciał zobaczyć film z świetnymi efektami połączonymi z rewelacyjną fabułą :-) widziałeś może Avengers co myślisz o tym filmie ? mi się podobał ,ale scenariusz trochę słaby....:-/

ocenił(a) film na 10
jasiu9208

Avengersów widziałem w kinie w 3D i później w domu. Film mi się zajebiście podobał, zresztą dałem mu 10. Na scenariusz to chyba zwrócą uwagę tylko fani komiksów marvela. Dla mnie film był śmieszny, miał dużo akcji (chociaż niektórzy narzekali, że za mało???), efekty specjalne i Scarlett Johansson :) Powinienem jeszcze ten film wpisać na listę wyżej. Co do Terminatora to trzecia część faktycznie za dobra nie była, ale na widok efektów specjalnych to mi wtedy szczena opadła na podłogę. Terminator 2 wiadomo - klasyk. Świetny klimat i efekty. Oglądałem z 10 razy na pewno tak jak Matrixa, Transormersów czy Władce Pierścieni (mój ulubiony film).

bulla

Scarlett Johansson zawsze ratuje film :-) a tak na poważnie ja uwielbiam wszystkie ekranizacje komiksów:-) najbardziej chyba podobał mi się Mroczny Rycerz Nolana świetny mroczny klimat. Lubie też spider mana, x-menów i Iron mena widzałeś może IM 3 ? Jestem ciekawy twojej opini.

ocenił(a) film na 10
jasiu9208

Jeszcze nie widziałem. Poczekam aż wyjdzie na bluray i sobie obejrzę spokojnie w domu. Patrząc na ocenę nowego IM to film musi być dobry :) W tym roku czekam jeszcze na Wolverine'a i Supermana :) Trailer z Supermana pozytywnie mnie nakręcił mam nadzieje, że tego nie spieprzą. A o Wolverine się nie martwię. Geneza była zajebista, więc i teraz inaczej być nie może. Zresztą Hugh Jackman zawsze robi dobra robotę :)

ocenił(a) film na 8
jasiu9208

Nie zgadzam się. Terminator 3 to nie tak genialne kino jak T2 ale nie jest to szmira. Na tle wielu współczesnych produkcji wypada bardzo dobrze

ocenił(a) film na 7
bulla

Plastikowe efekty z T3? Że co?

ocenił(a) film na 10
shamar

Kto napisał, że w T3 efekty były plastikowe?

ocenił(a) film na 7
bulla

Ja i nie tylko.

Momentami to był koszmarek. Jak se przypomnę tego animka wiszącego na ścianie ciężarówki...

ocenił(a) film na 7
weeman86

Ja mam akurat, w części, niemiłe wspomnienia.

Nie dość, że wkurzyło mnie, że film był w 16/9 (byłem pewny, że ucięli) to jeszcze kolo w kinie puścił go na 1/3 ekranu.

użytkownik usunięty
shamar

a pamiętasz A-team( serial), nieustraszonego??
to były seriale;)

ocenił(a) film na 7

Pamietam, pamiętam ;)

ocenił(a) film na 9
weeman86

Jak pierszy raz zobaczylam galaktyke, do dech zaparlo. Jak teraz sie oglada, to juz nie to samo. W ogole w dzisiejszych czasach nic juz nie zapiera dechu, nawet efekty. Co z tego, ze dzisiaj sa najlepsze, jak jutro juz beda "stare".

ocenił(a) film na 10
Rlyeh

Prawda!

weeman86

Dlaczego minęły...Bardzo za nimi tęsknię. To były najpiękniejsze moje lata młodości,kiedy świat postrzegałem w intensywnych kolorach. Niestety później same rozczarowania,ale to już inna bajka...

ocenił(a) film na 10
humanxyy

Tak jest!

ocenił(a) film na 8
humanxyy

Kinowe rozczarowania również niestety. tamte filmy miały to coś, klimat etc

ocenił(a) film na 8
weeman86

To bardzo proste. Genialny twórca jakim jest CAMEROON olał robienie filmów. Zrobił jeszcze tylko plastikowego AVATARA, ale on ogólnie zasłużenie z tego co wiem zarobił najwięcej jako reżyser. Obcy 2, Terminator 1,2 to są klasyki. Do dziś efekty z TERMINATORA 2 są lepsze od komputerowych CGI podobnie jest w Obcym 2 w te filmy włożono pasję i chęć przekazania obrazu najautentyczniej jak to się da. Jestem ogromnie uradowany, że doczekałem się MAD MAXA 4, który został zrobiony z podobną pasją jakiej nie było w filmach od czasu MATRIXA 1

ocenił(a) film na 8
weeman86

Co do gier jest to samo. Gry są co raz gorsze, ale mają co raz bardziej realistyczną grafikę. Upraszcza się je quick saveami, casualową i słabą rozgrywką. Ja tam się cieszę, że mam całe pokłady gier nes, sega, dos do wyboru i raz na parę lat wychodzi coś niesamowitego jak AMNESIA czy PENUMBRA. Jest tyle gier np: ja przeszedłem myślę, że już obecnie kilkaset gier na nesa i nadal do nich wracam. W nowe gry zwykle przechodzę raz i zapominam z wyjątkami takich klasyków z około 2000 roku kiedy to jeszcze gry osiągały szczyty wyobraźni jak np: DEUS EX 1. Na nes to wiadomo do oporu w recca, NINJA GAIDEN, KAGE, FINAL MISSION, STREET FIGHTER 2010, POWER BLADE, GUARDIAN LEGEND ITD. ITD. CONTRA SUPER, CONTRA ITD. ITD.

ocenił(a) film na 8
weeman86

Rocznik 86 jesteś ? ;) No to pamietasz sporo z tych czasów , ja jeszcze wiecej bo jestem starszy, a odpowiadając na Twoje pytanie to te czasy minęły bo i publiczność nie taka sama. A co mam na mysli chyba sam rozumiesz

ocenił(a) film na 10
weeman86

Niestety "to se ne vrati"...

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 6
weeman86

To może wydawać się dziwne ale dopiero pierwszy raz w tym roku,niedawno obejrzałam w tv ten film. Pamiętam doskonale jak był kinowym hitem. Byłam nastolatką i nawet miałam wybrać się wówczas do kina ale jakoś nie udało się. Przez kolejne lata,też omijałam ten film(albo on mnie omijał

ocenił(a) film na 6
weeman86

Po dwudziestu latach od premiery dokonałam jednak seansu. Czyli lepiej późno niż wcale.

ocenił(a) film na 8
Mila1505

I jak wrażenia?

ocenił(a) film na 6
Udet

Nie jestem szczegolną koneserką tego gatunku ale uważam, że w swej konwencji jest dobry. Efekty specjalne na wysokim poziomie i świetna ścieżka dźwiękowa z tytułową piosenką na czele.

ocenił(a) film na 8
Mila1505

Dokładnie. To typowe, sympatyczne kino akcji

ocenił(a) film na 8
weeman86

dobrze napisane!

weeman86

Nie powiedziałbym że tak całkowicie bezpowrotnie. Załóżmy że ktoś dysponuje odpowiednią sumą pieniędzy by stworzyć odizolowane mini miasto. Umieszcza w nim tysiąc chętnych ludzi i niemal wszystko co było w dawnych czasach, nie ma w tym mieście możliwości odbioru radia, telewizji i nawet internetu ze świata współczesnego, jeśli ktoś chce film idzie do wypożyczalni kaset vhs, jeśli chce telewizje to włącza telewizor, lecz ma do wyboru jedynie kilka kanałów, gdzie nadają same klasyczne stare filmy. Nie byłby to prawdziwy świat, lecz raczej coś w stylu Truman Show, w dzisiejszych zwariowanych czasach znalazłoby się dużo chętnych na taki urlop od internetu i wszystkiego innego co kradnie czas, koncentrację i co sprawiło, że zapomnieliśmy jak kiedyś było prosto i przyjemnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones