PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491545}
2,6 244
oceny
2,6 10 1 244
Fading of the Cries
powrót do forum filmu Fading of the Cries

film jest pozycją obowiązkową dla kazdego kinomana. Pokuszę sie o Kilka słów. (:


[nie bedzie spoilerow, - bedzie bardzo ogólnikowo, bez opowiadania 'fabuły']

Teraz szybciutko: akcja zaczyna sie tak szybko, ze mozna sie zachlysnąć z zaskoczenia. Powalajaca gra aktorska, poza tym doskonale przygotowanie na akcje z tylka wyjęte. Wyobraźcie sobie, ze znikad pojawiaja sie zombie, a wy juz wiecie jak sie zachowywac - jakby to sie dzialo codziennie i wrecz nudzilo was. Pozniej okazuje sie, ze jednak nie wiedzieliscie o co lotto... Jestem pewna, ze statysci-zombiaki mieli swietna zabawe, w sumie tez bym chciala w ten sposob statystowac.

Next: muza czy tez dzwieki jak z filmów o goblinach, gdzies pomiedzy latami 8o-tymi a 9o-tymi, dobrana dokladnie w momentach kiedy jej byc nie powinno i notorycznie, upierdliwie powielana. Czy ja pisalam o momentach? Te dzwieki sa przez caly film, bez przerw. Zdaje sie, ze sciezka dzwiekowa zasluguje na oddzielny temat.

W filmie wystepuje niejaki Thomas Ian Nicholas, ktory kojarzyc sie bedzie nawet za 2o lat z rolą w American Pie: zaprawde nie bylam w stanie zespolic go z tym kogo grał (choć grał wybornie, wysmienicie i inne tego typu okreslenia), za bardzo pamietam go jako usmiechnietego chłopaka z glupkowatej komedii o dymaniu i innych takich.

Wątek pseudo-romantyczny: bohater (wzorowany na Erica? z The Crow, przypomina takze jedną z małp ze starszych części "Planety małp") i dziołcha..totalnie nijaka. Musieli wzorowac się na czyms ala "Zmierzch", poniewaz kolo rżnie głupa jak Edward (te nostalgiczne miny), poza tym jest opanowanym bohaterem ze swoim Wielkim Mieczem. Brak emocji (przerazenia w obliczu grozy) na twarzach bohaterów, za to mnostwo bohaterstwa, odwagi i opanowania.
Raz udalo sie chlopakowi sprawic, ze prawie zalalam pokoj łzami (profesjonalna gra aktorska okolo: 1:05:00), bardzo przygnebiajaca scena / mozliwe, ze przejdzie do historii kinematografi w kategori "melancholia bezdenna".


Bardzo wyrafinowane elementy walk, ktorym czasem towarzyszą efekty specjalne (godne uwagi oczywiscie)

W trailerze jest scena z polem kukurydzy i tak rozmarzylo mi sie: czemu nikt nie zrobil horroru opartego na potencjalnych, autentycznych zdarzeniach tj "Lato, 1960. Grupa przyjaciol wybiera sie na przejazdzkę. Zjeżdzają z drogi, dla zabawy wchodzą w pole kukurydzy i niespodziewanie tracą orientację. W niewyjasnionych okolicznosciach giną jeden po drugim (...)" - nie uwazacie, ze to by bylo ciekawe? Cos na zasadzie filmow z rekinami gdzie cala paczka wpada do wody i konczy zywot w taki czy inny sposob / czesc zamordowana przez podirytowanych uczestnikow rejsu, a czesc zjedzona przez zębatego rekina, czy tez "utonięta" dzieki kiepskim umiejetnosciom plywackim. Przeciez motywu z polem w wyzej przedstawiony przeze mnie sposob jeszcze nie bylo! Pole w tym filmie dziala na wyobraźnię - to plus!



1:11:30 - ta scena moglaby byc wykorzystana w reklamie Mediamarkt - nie dla idiotow! (biegnace zombiaki) - Fajny montaż zaprawde powiadam Wam.

Film idealny dla mlodego nastolatka, ktory wchodzi w etap mrocznych horrorow z wampirami, zombiakami czy tez wkracza w zauroczenie filmem Zmierzch, aczkolwiek uwaga: Zmierzch przy tym filmie jest Rewelacyjny. Oh, zauwazylam nawiązanie do The Crow, do Children of the Corn oraz swoisty hołd "Ptakom" Hitchcocka (w naprawde przedziwnym wydaniu) - zabojczy miks, zapewniam po stokroć.


Ogolnie: zajebiscie spedzony czas. Polecam!

1 lub 2/10 (2 za ubaw /Smile )

qzka

Ok, Ciotka - Dziołcha, wszystko stało się jasne. Pędzim do kina, z całąm rodzinooo. 100/100 za komentarz i wysiłek.

artefakt

;) Thx, serio warto dla samego faktu zobaczenia JAK prawdziwa SZMIRA moze wygladac ;-) Pseudo-horrorzaste wypociny, ot co. Ubaw po pachy...

ocenił(a) film na 1
qzka

efekty specjalne w tym filmie rozbrajają.... jak oni pod tym kościołem uciekali to jak mario prawie.... TRAGEDIA nawet 2 nie dam bo to tandeta jakich mało

qzka

Dzieki za wyborny opis.

qzka

Wiecie co wam powiem? Zombie były banalne, sam film.. hm.
Nie potrafię się wyrazić, bo w umyśle przerobiłam cały film na swój sposób.
Skończyło się inaczej niż oczekiwałam. Mi tam się podobało ;p

Ps. Nie lubię Zmierzchu, nie myślcie sobie.

ocenił(a) film na 1
Kamachikuru

ARCYDZIEŁO!?!?!?!?!?!?! WHAT THE F@CK!?!?!?!

DarkBartek

Jakie znowu arcydzieło? Nie kapuję zbytnio.
Mówię, że połowa filmu była ok, a nie, że to arcydzieło.
Mówię, że sobie domyśliłam fabułę na swój sposób, że byłyby popraaawki.
Więc proszę zwracać się dokładniej. Chyba, że to było głośne myślenie.
Mylne głośne myślenie.

Kamachikuru

Macie problem ze zrozumieniem co znaczy ironia, sarkazm? Najwyrazniej.

ocenił(a) film na 1
Kamachikuru

wczoraj mi wyświetlało, że oceniłaś 10/10 a 10 jak wiadomo to "arcydzieło" stąd mój bulwers ;p

DarkBartek

Hm. Rozumiem. Jednak ja ten film oceniłam na 5.
Nie jest aż taki dobry! ;D

ocenił(a) film na 1
Kamachikuru

to musiał być jakiś chwilowy błąd Filmweba więc sorki ;) ale chyba rozumiesz czemu mnie to zaskoczyło.. 10/10 temu ... czemuś, zastanawialem sie kto jest tak sprytny

DarkBartek

Ok. Trudno ten film ocenić na więcej niż 5 ;]

ocenił(a) film na 2
qzka

Ciekawy opis. Tak mnie zaciekawił, że obejrzę ten film. Czasami można się pośmiać, nawet w tym upadłym państwie (już trąci zombiakami:-) to dobry znak, mam nastrój na takie filmy).

ocenił(a) film na 1
qzka

fajny opis :)

jeden z niewielu filmów, których nie dałem rady obejrzeć do końca, początek ok, dopóki nie pojawiły się pierwsze zombie i pseudomatrixowy Neo, pośmiałem się trochę, ale po kolejnych 15 minutach nie dałem już rady... filmy, których nie dałem rady obejrzeć do końca, oceniam na 1, więc tak też było i z tym :)

a dla młodych fanów horrorów bardziej polecam produkcje Eda Wooda :))

ocenił(a) film na 1
qzka

Fajny komentarz, piątka za wysiłek, ale film to niezły gniot. Bo pomijając fabułę, z której można było zrobić fajny film, to gra aktorska i dbałość scenarzystów i reżyera o szczegóły woła o pomstę nie do nieba, lecz już do piekła wręcz. wszyscy aktorzy w tym filmie, łącznie z zombie, używali najwyraźniej nieznanej mi marki kompletnie niebrudzących się ubrań i niezmywalnych makijaży. Przecież to aż biło po oczach.

qzka

:)
włączyłem sobie w kilku miejscach film i aż nie chciało mi się wierzyć :)
moze nie wszyscy potrafia robic filmy z superefektami specjalnymi, badz swietnymi kostiumami i gra aktorska. Nie mniej jednak chyba sobie daruję ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones