PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=455020}

Fados

7,1 729
ocen
7,1 10 1 729
Fados
powrót do forum filmu Fados

bo sporo osób opóściło salę kinowa jeszcze przed połową filmu.
Kto w dzisiejszych zabiganych czasach chce obejrzeć jakąś "strzelaninę" lub coś w tym rodzaju, to niech się na ten film nie wybiera. To jest raczej koncert niż film. Polecam natomiast osobom, które chcą w zadumie posłuchać muzyki i popatrzeć na taniec w hiszpańskim klimacie.
Tan film najlepiej oglądałoby się i słuchało w plenerze, w ciepły wieczór z lekkim powiewem wiatru lub w zacisznym ustronnym miejscu.

Daisy_4

Proszę nie mylić Portugalii z Hiszpanią ;) To dwa bardzo różne od siebie państwa i kultury, nie wspominając o języku (pozornie podobnym do hiszpańskiego).

ocenił(a) film na 7
insooth

Rzeczywiście. Moj błąd, bo miałam na myśli Portugalię. A w sumie mogłam pomylić, bo ani w Hiszpani, ani w Portugali jeszcze nie byłam.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Daisy_4

oglądałam w plenerze na dwóch brzegach strzał w dziesiątkę! nie zachwycił mnie tak jak Iberia, ale warty zobaczenia dla klimatu i uroku;)

Daisy_4

Kiedy ja byłem w kinie sytuacja się powtórzyła - połowa osób wyszła z kina, a reszta spała ;)

ocenił(a) film na 8
Czarny_Kosiarz

Heh, pracuję w kinie gdzie właśnie na Fados przychodzi najwięcej osób i wszyscy wychodzą bardzo zadowoleni :) Mnie też bardzo się podoba, ale niestety tłumaczenia tekstów należą do tych wiernych, a nie pięknych. Szkoda trochę...

Malakhai

Zastanawia mnie, czy Fados będzie wyświetlane gdzieś poza Warszawa i Krakowem? Czy skończy się tak jak np. z filmem La Antena - jego projekcji nie doczekałem się (miałem nadzieje, że pokażą go w najstarszym kinie na świecie (Szczecin)) :/

Malakhai

Szczecińskie Kino Pionier zorganizowało seanse tego filmu :) Dzięki!

Film Carlosa Saury to prawdziwy test dla słuchaczy nowego fado (np. grupy Madredeus), oraz dobry straszak dla tych, którzy o fado pojęcia nie mają żadnego. Fado nie jest dla wszystkich. A ten film świetnie to potwierdza. Napisałem obszerny artykuł na temat filmu Saury tutaj - http://insooth.i365.pl/insooth/2008/10/lisboa-por-l%C3%A1-morar (zapraszam :-))

Daisy_4

I nie ma sie czemu dziwić.. Filmy Saury mimo wszystko nie są dla wszystkich!
Połowa widowni która została pewnie też by wyszła z Transformersów! a to taki miły film!

Daisy_4

Szukam tego filmu! Oraz Iberii. Proszę napisać jak go zdobyć jeśli ktoś wie;) jonygliwice@gmail.com

jonygliwice

Może będzie edycja na DVD... Poczekam, może się doczekam :-)

Daisy_4

Niesamowity film. Carlos Saura nigdy mnie jeszcze nie zawiódł. Po raz kolejny pokazał, że stać go na udaną produkcję ukazującą najprawdziwsze w świecie piękno. Uwielbiam fado, więc film był dla mnie gratką. Do tego najwspanialsze i najwspanialsi fadistas, a także C.Veloso prosto z Hiszpanii i moja ulubiona la mexicana - Lila Downs. Wspaniałe scenografie. Prostota realizacji w kontraście ze złożonością uczuć, o których traktuje i które porusza portugalskie fado. Saudade w pełnym wymiarze...

sawed_off_shotgun

bardzo dobry film. Fado znam od mniej więcej roku. Kiedy o filmie usłyszałem, od razu oglądnąłem. Warto, ale film nie dla wszystkich

sawed_off_shotgun

Caetano Veloso jest Brazylijczykiem :)

użytkownik usunięty
Daisy_4

wcale się nie dziwię, też bym nie wytrzymał; po całej serii flamencowej jestem bardzo rozczarowany

Daisy_4

Być może wiele osób, które wybierają się na ten film do kina, zostają skuszone obietnicą przyjemnego musicalu. Fados to muzyka piękna, acz gorzka i smutna. Mnie osobiście film zachwycił, ale należę do ogromnych fanów Portugalii i wszystkiego, co z tym krajem związane.
I jak już było napisane, niestety napisy nie są idealne. Pamiętam, że momentami brzmiały wręcz śmiesznie, np. "miłość nadchodzi, ale nie wie jak przyjść" (może tekst był minimalnie inny, ale sens taki).

ocenił(a) film na 9
vellicos

Do wczoraj nie wiedziałem, że coś takiego jak Fado w ogóle istnieję. Na ten film trafiłem przypadkiem i stwierdziłem że mogę obejrzeć bo piosenka na początku całkiem spoko i z każdą sekundą byłem coraz bardziej zachwycony. To było po prostu piękne. Może nie jest to film, ale na pewno to sztuka.
PS. Mam pytanie: Czy Cuca Roseta (jeśli się nie mylę śpiewająca po utworze o Severze) wydała jakąś studyjną płytę ? Bo nie płakałem od ładnych kilkunastu lat, a słysząc jej śpiew mimo, że za nic nie miałem pojęcia o czym śpiewa byłem naprawdę blisko.

pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Daisy_4

"Fados" zdecydowanie nie jest dla wszystkich bo Ci 'wszyscy' wolą efekciarskie produkcje, najlepiej z golizną w tle ;) Smutne ale prawdziwe.

Filmem zainteresowałam się gdy zobaczyłam go w gazecie. Moją uwagę przykuło nazwisko reżysera. Uwielbiam Saurę bo trafia w moje gusta. Szkoda tylko, że film był emitowany grubo po północy, a ja byłam zbyt styrana aby do niego dotrwać ;\ To była szansa na obejrzenie "Fados" wraz z polskimi napisami. Niestety, nie było mi dane. Film zdobyłam no ale...musiałam się zadowolić angielską subskrypcją, w sumie też nieźle ale jednak wolałabym znać polskie tłumaczenie.

Tak na marginesie...Lila Downs jest wspaniała :)

Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones