PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=48}

Fakty i akty

Wag the Dog
6,9 10 473
oceny
6,9 10 1 10473
7,2 12
ocen krytyków
Fakty i akty
powrót do forum filmu Fakty i akty

Dla mnie to świetny film o manipulacji.
Oglądałam go 2 razy. Za każdym razem nasuwała mi się refleksja, jak bardzo jesteśmy manipulowani przez media, polityków , reklamodawców i in.

Sytuacja z filmu jest celowo przerysowana. Ale skala manipulacji jest olbrzymia. Ludzie czytają te same książki, które wygrywają w różnych rankingach, tak jakby nie było innych. słuchają tej samej muzyki sieczki w tych samych stacjach radiowych. Jeżdżą na urlopy w tym samym czasie w te same miejsca, co i inni, czyli na plaże w ciepłych krajach oraz na wycieczki, gdzie trzeba w najkrótszym czasie najwięcej zwiedzić. Robią na jednym wyjeździe koniecznie po kilka tysięcy zdjęć, bo tak robią inni. Kiedy jest to modne, chodzą w różnych dziwnych rzeczach np. w stringach i biodrówkach, skomponowanych w ten sposób, że przy nachylaniu się widać pół gołego tyłka. . Głosują bez namysłu na określoną partię, bo tak właśnie robią ludzie wykształceni, majętni i z dużych miast. Na pozostałe lepiej nie głosować , lub się do tego nie przyznawać , bo oznaczałoby to wejście do grupy niewykształconych i ze wsi.

Przykłady można mnożyć. I uważam, że reżyser zasygnalizował to zjawisko, pokpił sobie z niego. I chwała mu za to.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones