PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449973}

Fala

Die Welle
7,4 33 596
ocen
7,4 10 1 33596
6,3 3
oceny krytyków
Fala
powrót do forum filmu Fala

Film na faktach

ocenił(a) film na 8

Właśnie skończyłem oglądać ten film na TVP2 i powiem, że wywarł na mnie bardO duże wrażenie. Tak łatwo udaje się w dzisiejszych czasach zorganizować grupę tak zaslepionä i wpatrzoną w "wodza"? Film na faktach i mam pytanie gdzie mogę znaleźć coś na temat tych wydarzeń?

ocenił(a) film na 8
Telewidz

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trzecia_Fala

ocenił(a) film na 8
zamaskowany19

Dzięki. 1967 rok? Myślałem, że to się odbywało bardziej współcześnie i właśnie bardziej Niemcy mi bardziej pasowali do takiego eksperymentu. :) No i nie ma tu nic na temat az tak tragicznych skutków tego eksperymentu. Jak rozumiem na potrzeby filmu to wszystko.

ocenił(a) film na 8
Telewidz

w źródłach jest link do relacji samego nauczyciela przeprowadzającego eksperyment. też wczoraj oglądałam ;)

Telewidz

Patrzac na to co wyznawcy pewnej religii w Niemczech, mysle ze przydalaby im taka fala, ktora bedzie dbala o tradycje, kulture niemiecka, ktora zanika. Niemcy w swoim kraju za 20 lat beda traktowani jak zydzi podczas II wojny swiatowej.

ocenił(a) film na 8
zamaskowany19

Myślałem, że ten eksperyment trwał troszkę dłużej, kilka tygodni albo nawet miesięcy. Trochę dziwne, że aż tak szybko uczniowie to łyknęli.

sebogothic

faktyczny eksperyment Rona Jonesa - trwał cztery dni

ocenił(a) film na 4
Telewidz

http://www.filmweb.pl/film/Plan+lekcji.+Dyktatura+Trzeciej+Fali-2010-644971 W tym dokumencie historia została przedstawiona o stokroć lepiej moim zdaniem, więc przy okazji wolnej chwili polecam obejrzeć :)

ocenił(a) film na 8
Telewidz

Z tego co wiem, jest także książka, niestety nieprzetłumaczona na język polski. :(

Telewidz

Jak łatwo jest stworzyć grupę zaślepioną i wpatrzoną w wodza (nawet byle jakiego pod względem intelektualnym), to doskonale widać na przykładzie dzisiejszej Polski.

ocenił(a) film na 7
jan_niezbedny0

Smutne ale prawdziwe...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones