PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33199}

Fanfan Tulipan

Fanfan la Tulipe
6,9 1 187
ocen
6,9 10 1 1187
Fanfan Tulipan
powrót do forum filmu Fanfan Tulipan

Ostatnio obejrzałem ten film zamiast iść na remake z Vincentem Perezem (słyszałem, że to coś strrrrasznego), ale szczerze mówiąc bardzo mnie wynudził. Niestety, nie wszystkie filmy przetrwają próbę czasu...

smartguy

No teraz to się ubawiłam :D. To chyba jeden z niewielu filmów "płaszcza i szpady" z lat 1930-60, który przetrwał próbę czasu (coś mi się kołacze po głowie jeszcze "Czarny łabędź" z Powerem), nie da sie tego powiedzieć o wiekszości filmów z Flynnem na przykład. Ale może to kwestia gustu. Nowej wersji z Penelope Cruz nie oglądałam, więc nie mogę powiedzieć, czy rzeczywiście jest straszna. Może zwyczajnie wolisz dramaty psychologiczne...;) Pozdrawiam

Jorjan

też mi znawca stary dobry Fanfan jest najlepszy. A nowa wersja ma tylko jeden plus Penelope i nic więcej ;/ ;)

ocenił(a) film na 8
Luna_Jones

Fanfan Tulipan - tylko ten jedyny! Z Gerardem Philipem i Giną Lollobrigidą! Nie do podrobienia!

ocenił(a) film na 5
smartguy

Zgadzam się w 1000% Film tylko momentami jest zabawny. Pojedynki (w przyśpieszonym tempie) to jakaś żenada. Wątek miłosny i przygodowy jest w tym wszystkim jako taki, ale wykonanie czyni film trochę naiwnym. Poza tym nie można uciec od wrażenia, że ten film powstał specjalnie by eksponować piersi Lollobrigidy. Owszem piękne i powabne, ale to trochę prostackie.
Dawno temu nie przeszkadzało mi to wszystko. Teraz jednak jestem zdania, że film mocno się zestarzał i nie wytrzymuje porównania. A co do nowszej wersji, hmm? Też mam bardzo mieszane uczucia.

ocenił(a) film na 7
smartguy

W zamian polecam "CZARNY TULIPAN" z Alainem Delonem!
https://www.filmweb.pl/film/Czarny+tulipan-1964-110296

Kładzie Fanfana na łopatki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones