PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877030}
5,5 4 651
ocen
5,5 10 1 4651
5,9 9
ocen krytyków
Fanfik
powrót do forum filmu Fanfik

zamysł słuszny. Co nie wyszło? wszystko. To nie film tylko mokry sen nastolatka (dzieciak z liceum ma chatę w której robi imprezy jak z amerykańskich filmów) i osoby queer (wystarczy obciąć włosy i git, cały gniew znika). Dialogi jak z podręcznika o inkluzowości albo gabinet terapeuty. Rodzi bezwarunkowo wspierają, przyjmują winę na siebie, sypią głowę popiołem. Koledzy nawet ci źli i tak dobrzy. Tłumaczenie kto jest cis i tans - osłabia, większej łopatologii nie ma. A tekst "używam zaimków on/jego..." zabija film. Finezja młota pneumatycznego. Baśniowy świat, w którym nawet sekretarki są miłe. Szkoda, poważny temat skopany po całości, zinfantylizowany do cna. Nawet Titane było lepsze.

dave_semafor

Ja nie jestem w stanie dać przykładu polskiego filmu, w którym z realizmem pokazano jak imprezują przeciętni polscy nastolatkowie. Przecież to zawsze jest jakaś kretyńska zrzyna z amerykańskich filmów, w których na domówkę przychodzi pół szkoły.

Niskobudzetowy

To ja w takim razie "Ostatni komers" mogę polecić.

ocenił(a) film na 3
Niskobudzetowy

Wszystkie nieprzespane noce xd

ocenił(a) film na 8
dave_semafor

Zgodzę się co do tego że cały film jest odrealniony i urwany z choinki. Chyba taki właśnie mokry sen reżysera, gdzie świat jest lepszym miejscem ;)

ocenił(a) film na 6
fizzlymike

jak się ucina masę wątków z książki i za bardzo skupia na przekazie to tak niestety wychodzi

ocenił(a) film na 1
raf31

Niestety książka też nie powala

ocenił(a) film na 10
dave_semafor

To film bardzo krótki, wymaga symbolicznego pokazania drogi. Takim symbolem jest obcięcie włosów. To wszystkiego nie załatwia. Dalej będzie trudno. Ale znalezienie własnej tożsamości i uświadomienie sobie w końcu, dlaczego bez, wydawałoby się, powodu, ciągle czuło się złość, frustrację i bycie nie na miejscu, to dobry początek na drodze do samoakceptacji. Nastolatkowie w prawdziwym życiu w Polsce przykładają duże znaczenie właśnie do zaimków. To bardzo ważne, jak się do danej osoby zwracasz, czy tak jak ta osoba chce, czy tak jak chcą inni. Dzieci w Polsce chodzą do prywatnych szkół, bywają bogate i nastolatkowie urządzają imprezy. Choć to faktycznie oklepany temat i lepiej byłoby umieścić akcję w zwykłej szkole. Widzę w tym filmie nie tylko wspierających rodziców, ale też odrzucających i tyranów. Rodziców motających się, którzy w obliczu groźby utraty kontaktu z dzieckiem, uświadamiają sobie, że przecież od przedszkola właściwie wiedzieli, tylko nie chcieli tego przyjąć i naprawiali dziecko. I znowu, symboliczne przedstawione sytuację, musiały się zmieścić w krótkim filmie.

ocenił(a) film na 1
ciborska_alicja

myślę że studiujesz psychologię :) ok, symbolizm symbolizmem ale wszystko można pokazać po prostu lepiej zwłaszcza jak się bierze za taki temat. Nie trzeba robić plastiku i chcieć powiedzieć wszystkiego na raz. Ten film to studencki esej zaliczeniowy - studenci z reguły nie wybierają problemu tylko temat, pisza szeroko bo nie potrafią zrobić analizy szczegółu. I tu jest tak samo.

dave_semafor

Wątpię, że psychologia sądzę, że to jakieś zaawansowane stadium humanistyki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones