PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94732}

Fantaghiro

Fantaghirò
7,6 3 202
oceny
7,6 10 1 3202
Fantaghiro
powrót do forum filmu Fantaghiro

Oprócz Fantaghiro godne polecenia z włoskich klimatów fantasy itp. są: Humanoid, Arena, Pierścień Smoka, Momo... i inne których nie widziałem, a są wyśmienite.
Ogólnie wiadome jest, że Włosi są pełni fantazji, szkoda więc iż dominuje USA jeśli chodzi o fantastykę, baśń, sci-fi w filmie. Dzieje się tak z tego względu że Stany maja dużo kasy na cały film (dołożyć jeszcze reklamę, promocję) i w dużej mierze robią ludzią wodę z mózgu, bo są sterowani jak chorągiewki na wietrze - bez gustu typu: Harry Portier i inne kicze z domieszką ciemnoty średniowiecza.

Jeśli znacie podobne filmy typowo włoskie lub w dobrym stylu to wymieniajcie.
Pozdro dla ludzi barwych co lubią barwne filmy :)

Raf_27

właśnie udało mi się obejrzeć równie świetny film: Alisea i wyśniony książę. Tym, że w języku włoskim... Nieudało mi sie zdobyć wersji z polskim lektorem.

ocenił(a) film na 9
Raf_27

Ja tez uwielbiam takie klimaty, ale niestety widzilam tylko Fantagiro i Pierscien Smoka. Mam nadzieje, ze uda mi sie znalezc pozostale, o ktorych pisales.
Zgadzam sie odnosnie filmow z USA - nie maja takiego przeslania, czesto brakuje im klimatu, ale za to, jak sie porowna taki film sprzed ponad 20 lat krecony w USA i we Wloszech.... to roznica jest kolosalna. Filmy 'hamerykanskie' pomimo uplywu wielu lat nadal wygladaja bardzo dobrze i czesto ciezko powiedziec sprzed ilu sa lat. Jesli chodzi o te wloskie, polskie, czy jakiekolwiek inne... wygladaja koszmarnie i widac jak skromny budzet odbija sie na slabej jakosc.. Ehhh szkoda.

http://www.filmweb.pl/film/Ba%C5%9Bnie+tysi%C4%85ca+i+jednej+nocy-2000-31001 mi sie bardzo podobala ta wersja Basni Tysiaca i Jednej Nocy.

ocenił(a) film na 10
Raf_27

warto też obejrzeć naszą produkcję - "Pierścień i róża". Ten sam wspaniały, bajkowy klimat, a na dodatek uroczy Zbigniew Zamachowski ;)

ocenił(a) film na 8
Raf_27

Humanoida też polecam. Zakręcony jak słoik na zimę :) I w dodatku boska Corinne w dzikich skórach, mrauu :)

rezzou

Mnie podobała się baśń "O królu w niedźwiedzia zaklętym" oraz dawno temu widziałam wiele baśni produkcji ZSRR ale niestety nie pamiętam tytułów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones