PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756160}

Faworyta

The Favourite
7,5 86 998
ocen
7,5 10 1 86998
7,8 57
ocen krytyków
Faworyta
powrót do forum filmu Faworyta

Podobno jego najbardziej przystępny film. Spodziewam się wielu nominacji bo dystrybutorem jest Fox Searchlight, data premiery również rewelacyjna. Film zapewne będzie grany w Wenecji/Toronto dzięki czemu zyska wiele buzzu.
Spodziewam się oscarow za kostiumy, scenografię. Olivia Colman też może wygrać.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?time_continue=67&v=SojHxpqswV8

użytkownik usunięty
damiansport1

Wygląda zachęcająco. Czekam, bo już mnie zmęczyły te jego nowofalowe smuty i nie odpowiada za scenariusz :)

ocenił(a) film na 8
damiansport1

Film miał wczoraj pokazy testowe. To podobno arcydzieło a Stone gdyby nie wygrała za La La Land, bardzo możliwe że sięgneła by po Oscara za ten film. Pewniak do nominacji co najmniej. Słyszałem że wszystkie trzy aktorki są fantastyczne i teraz pytanie w jakich kategoriach będą umiejscowione bo wszystkie mają bardzo podobny screen time.

ocenił(a) film na 7
damiansport1

Cieszy mnie twoje info, oby Akademia doceniła Lanthimosa.

ocenił(a) film na 8
damiansport1

Najlepsze aktorstwo Stone w karierze. Przycmila wszystkich

ocenił(a) film na 8
dabram17

Nikogo nie przyćmiła ,pozostałe aktorki równie świetne - jak nie lepsze. :)

damiansport1

Ciesze sie,ze piszesz o przewidywaniach oscarowych. Sledze ostatnio to co piszesz w przeroznych w tamtach na forach - z "prognozami oscarowymi 2019" na czele :) Tez mnie to(oscary) interesuje(ą),wiec dzieki ze te rozne typy. Teraz,dzieki Twoim postom troche sie mi to uklada w glowie. Swoją drogą dzis zobaczylem Hopkinsa w "king Lear" i czuje,ze zaliczylem knockdown. Tylko slyszalem,ze nie moze byc nominowany po to produkcja telewizyjna..Wielka szkoda bo "King Lear" wyglada na normalny film,ze znakomitymi kreacjami aktorskimi. Predzej dzieło Lanthimosa,"Nienawistna osemka",czy "Rzez" Polanskiego wygladają na filmy tv/teatralne - co nie zmienia faktu,ze mogą byc i są znakomite :) Szkoda bedzie za Hopkinsa,bo przez jakis dziwny wyznacznik nie bedzie mogl miec szansy na kolejną statuetke,a rola wyglada na najlpeszą od czasow "milczenia owiec".

damiansport1

Trzeba mieć nawalone w głowie, żeby przydzielać Oscary nim film miał premierę xD
Nie liczy się sam film tylko
- bo ma dobrego dystrybutora
- bo ma dobrą datę premiery
- bo ma zachęcający zwiastum
- bo będzie grany w Wenecji

ocenił(a) film na 8
grim_fandango

i ja to doskonale wiem?

użytkownik usunięty
grim_fandango

Zapomniałeś dodać:
- bo opowiada o mniejszościach rasowych lub/i seksualnych
- bo opowiada o wojnie, holokauście lub niewolnictwie w USA
- bo bohaterem jest człowiek upośledzony fizycznie lub/i psychicznie
- bo bohaterem jest człowiek doświadczony przez los, który podnosi się po porażce

damiansport1

Mam nadzieję że Oscara za pierwszoplanową rolę kobiecą zgarnie jednak Glenn Close. Lepiej późno niż wcale.

użytkownik usunięty
MaliniaEscobar

Też mam taką nadzieję.

ocenił(a) film na 9
damiansport1

Mam nadzieję, że wróżenie z fusów tym razem sie sprawdzi. Świetny film. Emma w końcu udowodniła, ze jej talent zasługuje na Oscara. W tym wyścigu powinna jednak wygrać Colman. Scenariusz, kostiumy, muzyka, a przede wszystkim reżyseria... jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem sposobu opowiadania tej historii. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to sama końcówka, moim zdaniem zrąbana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones