PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491795}
4,9 3 802
oceny
4,9 10 1 3802
4,0 3
oceny krytyków
Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa
powrót do forum filmu Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa

Przeczytałam książkę i widzę, że trochę pozmyślali. Przecież Nika nie mogła posługiwać się swoją mocą tak o. A o aktorze grającym Neta nie wspomnę. Przecież on do tej roli nie pasuje. W książce było wiele razy napisane, ze Net dziewczynom się podobał, a tu... No z wyszukaniem aktora się nie natrudzili. efekty specjalne... jak patrze na te zdjęcia, to oczy bolą. Miałam wielką ochotę pooglądać ten film, ale teraz... no nie za bardzo to widzę... a w zwiastunie dodali taką muzykę :D :D :D

Zuzka253

Mam dokładnie tak samo! Straszna pomyłka. Oni mieli po 14 lat, a wyglądają jak na 16. Książki są zdecydowanie jednymi z moich ulubionych :D.
Co by tu jeszcze dodać...? Felix miał blond włosy, a Net miał brązowe. Żeby nie być chamska, nie skrytykuję wyglądu Niki, chociaż też nie jestem zadowolona...
Muszę to obejrzeć, żeby bardziej skrytykować. ;)

ocenił(a) film na 5
Zuzka253

Ja nawet tego nie będę oglądać. Wiem, że film jest do kitu. Kto kręci film, który jest drugą częścią serii? A co z pierwszą?

ocenił(a) film na 2
32Polak

właśnie tez nie wiem. bez sensu.

32Polak

Dobra, z tego co wiem to pierwsza część filmu nie powstała bo prawa do niej ma bodajże TVP, które miało zrobić serial...

ocenił(a) film na 5
exkaiser

A zaczęli go już kręcić?

32Polak

Wiesz, nie wiem... Wydaje mi się, że nie.

ocenił(a) film na 5
exkaiser

I chyba nie zaczną.

ocenił(a) film na 3
32Polak

Reżyser postanowił nakręcić ciekawszą według niego część, nie zwracał uwagi na chronologie.

ocenił(a) film na 4
32Polak

"Kto kręci film, który jest drugą częścią serii? A co z pierwszą?"

-George Lucas i wpierw epizody 4-6.
- "Trylogia" Sienkiewicz robiona od końca

Jest tego więcej

ocenił(a) film na 2
tc1987

To jest co innego. STAR WARS IV-VI powstały nie na podstawie jakiejś książki , lecz ze scenariuszem całkowicie wymyślonym. STAR WARS I-III powstały żeby opowiedzieć historie Anakina / Vadera.

ocenił(a) film na 4
TymekBR

A więc pozostaje przykład Sienkiewicza którego zekranizowano od końca.

Słabo się postarałeś :).

ocenił(a) film na 6
Zuzka253

Przez to wszystko powstało coś, czego nie da się nazwać... ja najbardziej żałowałam, że nie było moich ulubionych fragmentów jak oni przenieśli się do przyszłości. Ten film jest wycinkiem większego świata i w zasadzie nie wiadomo dla kogo on jest: dla fanów serii mimo niektórych fajnych momentów zatraca czar książki a dla osób które ich wgl nie czytały jest niezrozumiały...

ocenił(a) film na 5
Czerwona96Orlica

ja powiem tylko jedną rzecz aproposz komercji: Nika czyta "Bravo".





NIKA CZYTA "BRAVO"!

ocenił(a) film na 4
Fitu

Nika była mądra ;_;

ocenił(a) film na 3
Fitu

Dokładnie, nawet nie to że SPINAŁA WŁASY (?!?) i nie że nie miała Swojej Spinki, że Się Malowała i gadała no no Nie Jak Nika, to własnie to że CZYTAŁA BRAVO zwszokowało mnie i doszczętnie straciłam nadzieje że film jest może choć troche bedzie
fajny!!!!

ocenił(a) film na 5
agacja

Nie no, to już przesadzasz trochę, nie mogli zrobić identycznej Niki.
Zresztą wszystko w tym filmie było "liźnięte" jeśli chodzi o fabułę książki. Ja się cieszę, że w ogóle coś zrobili.

Zuzka253

fajna książka.Ale filmu raczej nie obejrzę.Tą część właśnie czytam przeczytałem już 3 inne.

ocenił(a) film na 7
hhhhggh

a ja mam pytanie do tych co czytali, czy w książce też ta machina wygląda jak gwiezdne wrota czy tylko w filmie zerżnęli pomysł?

KrzyWish

no ja Ci niestety nie odpowiem,filmu nie oglądałem,skopiuj i podpisz pod kogoś kto czytał i książkę i oglądał film,przynajmniej do 1 pokazania Pierścienia.Apropos efektów,ciekawe jak(SPOILER!!!)wyglądał obraz w bezkształcie,zjawy czy Bezkształt z zewnątrz(Koniec spoilera).

ocenił(a) film na 4
KrzyWish

W książce też tak wygląda. ;>

ocenił(a) film na 4
Zuzka253

Książki Kosika są idealne i moim zdaniem wspaniałe. Ten co nakręcił ten film niech się nie pokazuje na ulicy bo żeby spieprzyc tk fajną książkę to trzeba być debilem. Chciałbym zobaczyć wersję amerykańską dla porównania tego badziewia. Aktorzy to kolejna porażka do tego filmu razem z muzyką. Długo to oni się chyba zastanawiali jak to zepsuć a nie nagrać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones