PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10008279}
6,0 9 295
ocen
6,0 10 1 9295
5,3 29
ocen krytyków
Ferrari
powrót do forum filmu Ferrari

Mężczyzn zdradzających swoje żony w historii było miliony a ludzi którzy stworzyli ikoniczną markę sportowych można policzyć na palcach jednej ręki. Jednak dla reżysera ta pierwsza kwestia była ważniejsza. Film: nudny, chaotyczny, efekty specjalne mocno nie przystające do dzisiejszych czasów. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się pochyli nad biografią Enzo Ferrari, bo temat nie został wyczerpany nawet w 10%

ocenił(a) film na 4
piotr_dobrzynski_2

Efekty specjalne to jakiś żart, zwłaszcza wypadek Mossa.

ocenił(a) film na 5
piotr_dobrzynski_2

Zgoda, film cienki jak lakier na współczesnych nadwoziach. Drewniany Driver gra niemoc, zwyczajność, pospolitość czyli generalnie nic. Penelope-z-szarymi-ustami nie lepsza, nie wiem, za co dostaje oceny "wybitna". Po całym filmie zainteresowałem się tym, jak wyglądała żona Enzo, czy faktycznie miał nieślubne dziecko i coś więcej o tajemnicach ich alkowy, a o jego nieprzeciętnych samochodach nie dowiedziałem się zupełnie nic. Jedyny akcent to kilka minut tego samego dźwięku silnika, efekty rodem z pierwszego Star Treka i jeden dialog Enzo z młodym o chropowatości ścianek kolektora dolotowego, na Boga, nie po to się idzie na film "Ferrari", żeby oglądać życie faceta, który nie mógł utrzymać swojego rumaka na wodzy! Film powinien nazywać się "Żona Ferrari", bo ten nomen omen obraz to obraza dla tej marki i nazwiska. Można było opowiedzieć coś o początkach samego Enzo, o rozwoju fabryki, o technice, o rozwiązaniach, ale kto wtedy by poszedł na film? Zdrada lepiej się sprzedawała w słupkach, patrząc jednak na box office - nie pykło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones