PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=307222}

Fioletowe fiołki

Purple Violets
6,6 709
ocen
6,6 10 1 709
Fioletowe fiołki
powrót do forum filmu Fioletowe fiołki

Magia tkwi w prostocie...

użytkownik usunięty

Na pierwszy rzut oka mamy tu do czynienia z historią, jakich tysiące... Dwie pary, znające się jeszcze z czasów college'u, których drogi przed laty rozeszły się, spotykają się ponownie, stając w obliczu dylematów, które mogą diametralnie odmienić ich życie...

To subtelny i kameralny obraz, który snując prostą na pozór historię, stawia widza wobec pytań, z jakimi muszą uporać się bohaterowie. A pytań jest sporo.... Czy podążać za swoją największą życiową pasją, czy dać się wciągnąć "wyścigowi szczurów"? Czy wolno poświęcić wypalone małżeństwo dla miłości sprzed lat, której czas nie zdołał zagłuszyć? Czy tworzyć wedle tego, co podpowiada serce, czy po to, aby schlebiać tłumom? Czy można wybaczyć komuś, kto kiedyś był dla nas całym światem, a potem obrócił go w ruiny? Czy pieniądze ukoją wypełnią pustkę i ukoją samotność?

W zamyśle twórców nie był to obraz, mający zaskakiwać widza na każdym kroku fajerwerkami zwrotów akcji, stąd też powstał bardzo intymny i ciepły portret ludzi, którzy stają przed szansą odzyskania tego, co uważali za bezpowrotnie stracone. Jedynym mankamentem wydaje się być dysproporcja w ukazaniu perypetii poszczególnych par. Twórcy znacznie więcej uwagi poświęcili wątkowi Briana i Patti niż losom Michaela i Kate, ale to kwestia upodobań... Warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 8

dla mnie ten film to bardzo miłe zaskoczenie. tak jak autor postu napisał - magia tkwi w prostocie. bardzo przyjemnie się tę historię ogląda i myślę, że każdy może w niej odnaleźć część siebie. polecam

użytkownik usunięty

Jedna z niewielu amerykańskich produkcji, które są w stanie mnie zachwycić. Jak dobrze, że takie filmy jeszcze powstają.

ocenił(a) film na 9

Chciałam bardzo podziękować za pozytywną recenzję tego filmu w tym temacie. Dzięki temu zdecydowałam się go obejrzeć i uważam ten czas za dobrze wykorzystany. Filmowi daję 9/10 i szczerze polecam ;)

ocenił(a) film na 10

Obejrzałem ten film przez przypadek na (o ile się nie mylę), którymś z cinemaxów i muszę powiedzieć, że bardzo mi się spodobał już kilkakrotnie do niego wracałem i pewnie jeszcze nie raz go obejrzę. Film z pozoru zwykły ale ma właśnie to coś ;-} "the blue jackets - do you remember" świetny klimat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones