PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1003}

Firma

The Firm
7,1 37 889
ocen
7,1 10 1 37889
6,5 10
ocen krytyków
Firma
powrót do forum filmu Firma

Świetna kryminalna intryga,klimat(atmosfera w tytułowej Firmie),no i główny bohater,brawurowo zagrany przez Cruise'a. Do tego,jak zwykle doskonały Gene Hackman. Super Kino. Nic się nie starzeje.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

P.S Opinia niezależna od książki. Bez względu na to czy czytałem wcześniej książkę,czy nie nigdy nie porównuje ich do siebie,bo to są zupełnie swą różne światy.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Bardzo trafna uwaga. Mało kto pojmuje prostą kwestię, że film się kręci na podstawie scenariusza a nie książki, więc siłą rzeczy jego treść musi się w jakimś stopniu od treści książki różnić. Wszelkie porównania co lepsze - film czy książka to w moim odczuciu trochę tak jakby się zastanawiać czy wolę żelki Haribo czy wolę jak świeci słońce - czysty absurd.
Co do samego filmu to się zgadzam, podobnie jak niemal wszystkie filmowe adaptacje Grishama (ja najwyżej cenię Czas zabijania) tak i ten trzyma bardzo wysoki poziom i wcale się nie zestarzał.

ocenił(a) film na 8
Dark_Wotisuwin

Lepiej bym tego nie ujął:)

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Zgadzam sie. Oglądałam sto lat temu i nic nie pamiętałam, więc wczoraj oglądnęłam znów. Bardzo dobry film i jak piszesz, w ogóle sie nie zestarzał.

ocenił(a) film na 8
anesca

:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones