PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834501}
3,9 909
ocen
3,9 10 1 909
3,2 12
ocen krytyków
Fisheye
powrót do forum filmu Fisheye

Angielski tytuł

ocenił(a) film na 3

Polacy mają jakiś kompleks? Nie można było nazwać filmu "Wizjer"? Albo bardziej dwuznacznie "Judasz"? Już nawet "Fiszaj" byłby lepszy. To nie jest słowo, którego używa się na co dzień w języku polskim, jak choćby design, coach, lifestyle.

karlolek91

Polacy też mają inną przywarę - czepialstwo. Nazwali film jak chcieli- uszanuj to. Może słowo "judasz" to nie pasowało? Na pewno jest fatalne marketingowo. Mnie się podoba ten tytuł, jest międzynarodowy. I czekam na film! :-) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
norbi_fw

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zagranicą film miał inny, przetłumaczony tytuł.

ocenił(a) film na 4
norbi_fw

Tytuł międzynarodowy, bo sam film już nie :p

norbi_fw

Nie Polacy tylko ,,Elyta'' ma problemy ze swoim ego

karlolek91

Może w Netlixa idzie ;-)

karlolek91

A dlaczego nie po angielsku? Ktoś komuś zabrania? Jest to jakoś uregulowane prawie aby wszystkie polskie filmy miały oryginalny, polski tytuł? Ja bym się zdziwiła gdyby tytuł był po arabsku albo serbsku. Język angielski to język międzynarodowy którym posługuje się większość młodych ludzi na świecie. Więc w czym problem? Po co szukanie dziury w całym, takie typowo polskie?

karlolek91

Fisheye- (rybie oko), powszechnie stosowana wśród fotografów nazwa ultraszerokkątnych obiektywów, charakteryzujących się nieskorygowaną dystorsją objawiającą się beczkowatym zniekształceniem obrazu. I tak, jest to słowo którego używa się na codzień jeśli wykonuje się pracę związaną z fotografią/filmem.

karlolek91

Ja pieprzę, koleś.. Jedyny kompleks jaki tu widzę, to u Ciebie. Kompleks polaczkowatości i megalomanii.

karlolek91

Film na podstawie opowiadania "Majtki na lewą stronę", więc tak w sumie mógłby się też tytułować, co byłoby super w tłumaczeniu potem;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones