PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1058}

Fortepian

The Piano
7,8 51 976
ocen
7,8 10 1 51976
7,8 28
ocen krytyków
Fortepian
powrót do forum filmu Fortepian

Cóż.

użytkownik usunięty

Moja opinia będzie trochę tradycyjna, ale mam nadzieję że trafna. Mamy tutaj wspaniałe zdjęcia, piękną muzykę i wspaniałą grę Holly Hunter. Opowieść o miłości czy też pożądaniu. Ale mimo wszystko to właśnie te trzy wymienione rzeczy zrobiły na mnie największe wrażenie. Sam pomysł na film jest dobry, chociaż dziwię się czemu jej mąż po prostu nie przeniósł jej tego fortepianu, tylko tkwił on na plaży. 8/10.

ocenił(a) film na 7

Mąż nie przyniósł jej fortepianu z jednego powodu. Trzeba spróbować postawić się w roli człowieka (mężczyzny) niewrażliwego na sztukę. Wtedy zaczniemy myśleć innymi kategoriami, dla niego ważniejsze było dostarczenie bagaży z rzeczami niezbędnymi (???) jak ciuchy, kosmetyki itd. Niby rzeczami niezbędnymi do podstawowego funkcjonowania, których wszyscy codziennie potrzebujemy i ich używamy. Dla niego fortepian był tylko jakimś tam niezbyt istotnym dodatkiem, przy którym nowa żona spędzała trochę czasu i dlatego nie mógł on pojąć jak ważnym elementem jest on w jej życiu. Tak właściwie to był on sensem jej życia, jedną z najważniejszych części jej egzystencji.
Nie ma to jak odkopać post sprzed 10 lat ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones