PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666870}
6,6 23 453
oceny
6,6 10 1 23453
4,4 14
ocen krytyków
Fotograf
powrót do forum filmu Fotograf

Kola = Kasia?

ocenił(a) film na 9

Sens filmu opiera się na siostrze tytułowego bohatera. Mimo, że w filmie jest ona krótko na jego końcu, to chciałem się skupić na kwestii jej przyjazdu do Polski (do którego nie wiadomo czy doszło, ale o tym później).

Proste pytanie: kto miał ją ściągnąć do Polski?
1. Policja? O nich różne rzeczy można napisać, ale aż tak tępi nie są, aby najpierw ściągać przynętę, a następnie dokładnie jej nie śledzić. To było oczywiste, że musiałaby wtedy mieć ogon z polskiej policji i tym samym akcja zdarzeń potoczyłaby się zupełnie inaczej.

2. Kola. Czy mógł sam ściągnąć siostrę do Polski dzwoniąc do niej jako matka? Też nie bardzo, ponieważ jak dobrze rozumiem Kola może naśladować głosy innych ludzi, ale takie które usłyszy. A kiedy niby miał usłyszeć jak brzmi głos Marii? Teoretycznie mógł zaaranżować spotkanie, ale wtedy na pewno by o tym wspomniano w filmie.

Wnioski? Jak w temacie ;) Kola to Kasia, a spojrzenie Buzek przy wsiadaniu do karetki jest bardzo tajemnicze. Zupełnie inny wyraz twarzy, niż jeszcze chwile wcześniej. Jedyne co mi nie pasuje do tej teorii to kwestia związania i zakneblowania, ale to można mogła sznury jedynie przytrzymać za plecami, aby wpłynąć na reakcje Nataszy.

ocenił(a) film na 6
badyl33

Też chętnie obstawiłabym, że Kola to Kasia - takie zakończenie by mnie satysfakcjonowało. Obkleić się taśmą można samemu. Sprawdź to wykonując ruchy do tego potrzebne. Jedyne, czego nie rozumiem w kontekście tego założenia to moment kiedy Natasza wchodzi do pokoju gdzie Kasia jest przywiązana do krzesła. Kasia patrząc na Nataszę odwraca wzrok na bok i w konsekwencji robi to też Natasza z przerażeniem co sugeruje, że patrzą na kogoś trzeciego. Druga rzecz - skoro Kasia miałaby mordować to co wobec tego stało się z samym Kolą? Nie było go w szpitalu. Ponad to osobą, która obejrzała film na wykładzie jest mężczyzna. Nijaki Ostap. Obstawiając, że faktycznie to był Kola jako mężczyzna, dlaczego Kasia wchodząc do karetki tak wymownie patrzy na Nataszę?
Zbyt zagmatwana historia, dużo sprzecznych sygnałów. Mnie nawet przeszło przez myśl to , że Kola to Natasza -Za dużo można tutaj obstawiać wersji. To mnie zniechęca do filmu.

ocenił(a) film na 9
Aktorka

W pokoju odwracają wzrok na leżące zwłoki faceta. Jak się później dowiadujemy (po badaniach DNA) był to ten sąsiad o ile dobrze pamiętam. Taką informacje dostał polski policjant na koniec filmu.

Co do osoby na wykładzie, to Ostap to imię gościa, który leży przywiązany w szpitalu psychiatrycznym i atakuje Natasze, więc to nie mógł być on. Postać na wykładzie nie jest dokładnie pokazana, a głosy Kola potrafił naśladować i męskie i żeńskie. Skąd pewność, że to na pewno facet? Co innego przekroczenie granicy przez Kole gdy poleciał do Polski. Zrobił to jako kobieta, co jest jasno powiedziane, a nawet pokazane częściowo na monitoringu z lotniska.

ocenił(a) film na 6
badyl33

"W pokoju odwracają wzrok na leżące zwłoki faceta. Jak się później dowiadujemy (po badaniach DNA) był to ten sąsiad o ile dobrze pamiętam. Taką informacje dostał polski policjant na koniec filmu."

Jedno ciało mija w drodze do pokoju (sąsiad?), drugie ciało - siedzi KOT na krześle zabity, a wzrok obie kierują na kogoś, kto stoi. Nie patrzą w dół.

badyl33

Ja tez tak myslalem, z kilku przyczyn, niestety jest inaczej.

Ad. 1 - o ile dobrze pamietam to policja postawila kogos do obserwowania domu Matki Buzek a i tak doszlo tam do kradziezy/napasci. Woronicz nawet podszedl do pilnujacego policjanta w czarnym aucie i klocil sie z nim o to.

Ad. 2 - Tak, wystarczy ze przedstawil sie jako pracownik szpitala i powiedzial ze Mama nie moze w tej chwili rozmawiac ale przekazala telefon i prosila by Pania poinformowac ze miala wypadek...

Moje uzasadnienie tego ze to nie Buzek jest Kola nie wynika z fabuly filmu a z faktu ze Kola i Buzek byly grane przez 2 roznych aktorow. Kola byl zagrany przez Artura Chamskiego. Gbyby Kola = Buzek - grala by tylko Buzek.

Inna sprawa, ktora przyszla mi teraz do glowy to taka ze bardzo trudno bylo by oddac strzal do osoby stojacej w tym samym pokoju, przy swiadku - majac zwiazane rece i bedac przywiazanym do krzesla!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones