PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875509}
5,2 1 171
ocen
5,2 10 1 1171
5,5 6
ocen krytyków
France
powrót do forum filmu France

Niestety. W tym filmie jest banalna, uproszczona i powierzchowna. Reżyser wykorzystał niemalże wszystkie możliwe kalki, aby przejechać się po współczesnym dziennikarstwie i celebryckich dziennikarzach. Począwszy od przedstawienia bohaterki jako niestabilnej emocjonalnie (od cynizmu do ckliwości), poprzez brak szacunku do rozmówców aż po prostacko pokazane osobiste tragedie. Nie ma w tym filmie ani nic świeżego, ani nic odkrywczego.
Bardzo nie lubię filmów, które stosują generalizację i umieszczają pod jedną tezę całą grupę zawodową lub zjawisko społeczne. Celem jest chyba tylko uszczęśliwienie gawiedzi, która i tak wiesza psy na tym zawodzie. A nie wszyscy dziennikarze są głupi, niekompetentni i bez skrupułów.

Agatonik

Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, nie wiem czy satyra na media miała być tutaj najważniejsza. Dla mnie ten film jest czymś w rodzaju kpiny z oczekiwań widza, jest rodzajem opowiastki o pustce świata widzianej z punktu widzenia kogoś kto w innych okolicznościach mógłby być święty. Dumont jest zbyt wyrafinowanym reżyserem żeby np. pokazywać na serio scenę wypadku męża. Dziwny film potwierdzający tezę, że Francuzi lubią ekscentryzmy i specyficzną muzykę.

ocenił(a) film na 5
Bbb11_fw

Ciekawa teza. A myślisz, że widzowie oczekują od celebrytów, żeby byli święci? Bo nie wiem, jak mam to rozumieć:)

Agatonik

świętym, nie w sensie formalnym, świętym symbolicznie gdy w dzisiejszych czasach ludzie troszkę tak czczą celebrytów - in general. Każdy ma swojego świętego na którym się wzoruje i być może na takie oczekiwania film jest kpiną. Próbuję zgadnąc

ocenił(a) film na 1
maskey

Léa jako główna bohaterka w nowej wersji "Emmanuelle" - takie słyszałem pogłoski. Uważam że byłaby świetna.

ocenił(a) film na 1
Shadow_dawnego_gggggg

https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+nowa+wersja+%22Emmanuelle%22.+Gwiazd%C4%85 +filmu+b%C4%99dzie+L%C3%A9a+Seydoux-146484

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Prawda jest taka, że jedynym światełkiem w tym tunelu jest Léa Seydoux (reszta to merde, merde, merde, merde...). Zresztą stałem się jej wielbicielem już wcześniej: gdy zobaczyłem co odstawiła w ,,La vie d'Adèle". Dała z siebie wszystko....

ocenił(a) film na 1
Shadow_dawnego_gggggg

Gdyby jeszcze tylko Adèle Exarchopoulos nie otwierała japy, to byłoby super.

ocenił(a) film na 1
Shadow_dawnego_gggggg

OKIEM NIE SHADOWA, TYLKO SPECJALISTY:

Jeśli Adèle ma stale otwartą buzię…

Widok Adèle ze stale uchylonymi ustami nie jest rzadkością. Tę nieprawidłowość często zauważamy już u niemowląt i jest ona wielokrotnie bagatelizowana przez rodziców i specjalistów. Jeśli maluch oddycha przez usta i nie robi tego okazjonalnie, może to być zły prognostyk w kwestii jego zdrowia. Naturalny mechanizm to wdychanie i wydychanie powietrza przez nos przy zamkniętych ustach. Poprzez nawykowe oddychanie z otwartymi ustami zaburzona jest równowaga mięśniowa w jamie ustnej: ust, policzków, języka. To z kolei wpływa na mowę, sposób połykania, przeżuwania, prawidłowy rozwój dziecka. Oddychanie ustami może również skutkować późniejszymi powikłaniami w wieku dorosłym: wadami zgryzu, bezdechem sennym, wadami wymowy, a także nieprawidłowym wzrostem struktur kostnych twarzy.

Oddychanie ustami mogą wywoływać różne czynniki:

przerośnięty migdałek gardłowy i/lub podniebienne,
alergia,
przewlekłe przeziębienia, nieżyt nosa,
wrodzone zaburzenie rozwojowe w jamie ustnej- np. zbyt krótkie wędzidełko języka, które ogranicza jego motorykę,
skrzywiona przegroda nosowa,
nawyk z wczesnego dzieciństwa polegający na ssaniu kciuka lub zbyt długie używanie smoczka

Oddychanie przez usta – możliwe konsekwencje:

zęby– podczas oddychania przez usta język, będący silnym mięśniem, napiera na zęby. Dzieje się tak zarówno przy oddychaniu, jak i przy przełykaniu. Skutkuje to przemieszczaniem się zębów, ich wychylaniem, zaburzeniami w pracy stawu skroniowo-żuchwowego. Mogą w ten sposób powstawać wady zgryzu (zgryz otwarty, tyłozgryz, zgryz krzyżowy, tyłożuchwie). Przy czym należy pamiętać, że jeśli dziecko ma nawyk oddychania ustami, to leczenie ortodontyczne będzie trwało dłużej i może być bardziej skomplikowane, zaś po zdjęciu aparatu zęby mogą utrzymywać się w niestabilnej pozycji, co zwykle doprowadza do nawrotu wady zgryzu. Ponadto zęby znajdują się w suchym środowisku, co może powodować uszkodzenia szkliwa,
wady wymowy– u dzieci z takim nawykiem obserwuje się tzw. przetrwałe połykanie niemowlęce polegające na wsuwaniu czubka języka między dziąsła (później również zęby) w trakcie połykania. W prawidłowym modelu połykania język opera się o podniebienie, przy czym szczęki są zwarte. Niemowlęcy typ połykania skutkuje przesuwaniem się języka do przodu w trakcie mówienia, co skutkuje międzyzębową wymową głosek- najczęściej: s, z, c, dz. Chociaż zdarza się również międzyzębowa realizacja: t, d, n, l, ś, ź, ć, dź,
wzrost i rozwój– jest większe prawdopodobieństwo, że nawyk ten wpłynie na specyfikę rysów twarzy dziecka – zaburzone będą proporcje i symetria., twarz będzie bardziej płaska, pociągła, kości policzkowe mniej wypukłe, opadające powieki i mniejsze napięcie dolnej części twarzy, opadnięcie dolnej wargi i skrócenie wargi górnej, zwężenie górnego łuku zębowego i podniebienia (np. tzw. podniebienie gotyckie), cofnięta żuchwa (tzw. „twarz adenoidalna”),
zaburzenia snu– otwarte usta w połączeniu z mniej wydajnymi drogami oddechowych mogą spowodować zaburzenia snu, bezdech senny oraz zmianę poziomu tlenu i dwutlenku węgla w krwioobiegu.



Jak pozbyć się szkodliwego nawyku?

Jeśli Adèle oddycha buzią i ma problemy logopedyczne, w pierwszej kolejności powinna udać się do laryngologa by sprawdzić przyczynę. Po usunięciu/leczeniu przyczyny należy jak najszybciej rozpocząć terapię logopedyczną. Wskazana jest ocena ortodontyczna, ale równie ważna może być konsultacja u stomatologa ogólnego, pediatry, czy nawet alergologa.

Zwykle terapie: ortodontyczna i logopedyczna odbywają się równocześnie i się uzupełniają. Najważniejsze jest zdiagnozowanie źródła problemu oraz oduczenie dziecka nieprawidłowych zachowań z wczesnego dzieciństwa np. ssania kciuka czy używania smoczka.



Adèle sama nie wyrośnie ze złego sposobu oddychania dlatego, aby uniknąć negatywnych i poważnych konsekwencji gorąco zachęcić ją trzeba by już dziś rozpocząć systematyczne, najlepiej codziennie ćwiczenia w domu.

Ćwiczenia oddechowe poprawiają wydolność oddechową, sprzyjają wydłużaniu fazy wydechowej, co bezpośrednio wpływa na poprawę jakości mowy.

Celem ćwiczeń oddechowych jest:

Wyrobienie umiejętności szybkiego, pełnego wdechu i wydłużonej fazy wydechowej
Dostosowanie długości wydechu do czasu trwania wypowiedzi
Zsynchronizowanie pauz oddechowych z treścią wypowiedzi
Odróżnienie fazy wdechu i wydechu

Propozycje ćwiczeń:

1. Wdech nosem (usta zamknięte), wydech ustami

2. Wdech ręce do góry, wydech ręce na dół

3. Dmuchanie na piórka, płomień świecy, wiatraczek, okręt w wodzie

4. Dmuchanie do celu np. piłeczki ping-pongowej, kulki z waty

5. Zdmuchiwanie kartki papieru z gładkiej powierzchni

6. Zdmuchiwanie skrawków papieru z chropowatej powierzchni przy użyciu słomki

7. Podrzucanie watki lub piórka dmuchając na nie

8. Puszczanie baniek mydlanych

9. Poruszanie wydmuchiwanym powietrzem piłeczek, samochodzików na stole

10. Nadmuchiwanie baloników

11. Przenoszenie „biedronek” za pomocą słomki – przyssanie kawałków styropianu poprzez wciągnięcie powietrza przez rurkę i przenoszenie do kubeczka z blatu stołu

Ważne !

Przedłużanie wydechu nie może być zbyt długie, gdyż może opróżnić płuca z tzw. powietrza zapasowego.
Nie wykonujemy ćwiczeń, gdy dziecko ma katar
Ćwiczenia należy wykonywać uwzględniając indywidualne

Od samego początku zabaw oddechowych warto zwracać uwagę na to, czy dziecko nie wykonuje wdechów przesadnie - ich głębokość i równomierność zależna jest od indywidualnych możliwości i potrzeb dziecka. Ćwiczenia oddechowe bardzo korzystnie jest łączyć z zabawami relaksacyjnymi i zabawami ruchowymi.

ocenił(a) film na 7
Shadow_dawnego_gggggg

nie mogę się napatrzeć na jej smutne spojrzenia, cudo, ah te oczy potrafią powiedzieć tak wiele, dla samej Lei warto obejrzeć, i jeszcze ma zachwycający kolor skóry, marzenie :)

ocenił(a) film na 1
Kasha

Hmmmm, czyżbym widział że urok Léi działa nie tylko na facetów? Tak czy siak mnie to nie dziwi.

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ta facjata, ten uśmieszek, ludzie uwierzcie mi - nie mam sił przeklinać, Francuzi to chory naród:
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-wybory-we-francji-koalicja-macrona- wygrywa-z-lewica-w-i-turz,nId,6089923#iwa_source=newsfeed_next

ocenił(a) film na 5
Shadow_dawnego_gggggg

Co tak wrzeszczysz?

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Ooooooooooooooo, odezwał się wielbiciel fircyka. Widzę, ze odpowiedziałeś mi około 7.00 rano. Obudziłem cię swoimi wrzaskami? Francuzi są idiotami.
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-francja-powazne-problemy-macrona-pr zed-ii-tura-wyborow-strac,nId,6092273#iwa_source=newsfeed_next

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Już go totalnie pogięło:
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/msz/news-nief ortunne-zdjecie-macrona-i-zelenskiego-zacharowa-komentuj,nId,6098572

ocenił(a) film na 5
Shadow_dawnego_gggggg

Wkurzające jest zwracanie uwagi na takie bzdury. a jeszcze cytowanie co mówi rosyjska propagandzistka to skandal. Dobrze robię, że nie zaglądam na taki portal.

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Tak, tak, tak, oczywiście ,,rosyjska propaganda" to mówi prawdę tylko wtedy, jak mówi coś antypolskiego (a zwłaszcza antyPISowskiego).

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Jak słyszę, że makaron dowodzi ,,centroprawicową koalicją Razem", to nie wiem czy śmiać się, czy płakać? ,,Razem" to taka prawica, jak ze mnie fan dupiarza i przyjaciel hyrkana (z którym od wielu lat walczę na forum FW). No cóż, journée des dupes - to francuska tradycja. Francuzi lubią być oszukiwani, nabijani w butelkę, robieni w konia, oszukiwani. To ich specjalność. makaron wmawia im, że jest ,,prawicowcem". Buhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaa....... A i jego premierka to niejaka Borne. To krewna Jasona Bourne? Pewnie tak wciska im makaron, ze ma premierkę z bojowej rodziny.

ocenił(a) film na 1
Agatonik

,,Oto rząd Izraela 2022: ekstremiści, nacjonaliści, rasiści, przeciwnicy procesu pokojowego, zwolennicy osadnictwa, łamania palestyńskich praw, przeciwni prawom kobiet, LGBT+, przeciwni jakimkolwiek formom liberalizmu. Rząd religijnych, konserwatywnych światopoglądowo mężczyzn. Pośrodku on, król Bibi, jak pieszczotliwie lub złośliwie nazywa się w Izraelu nowego premiera" - PISZE Karolina Przewrocka-Aderet. I CO, ZADOWOLONY? A W POLSCE agatonikom ŹLE. POLSKA POD RZĄDAMI PIS TO ZŁO, A W IZRAELU DOBRZE.

ocenił(a) film na 5
Shadow_dawnego_gggggg

Tak, Polska pod rządami PIS to zło. Powinno im się wytoczyć proces "naród kontra państwo" za rujnowanie kraju, okradanie z unijnych pieniędzy, ośmieszanie Polski na arenie międzynarodowej, niszczenie demokracji, praworządności, edukacji, mniejszości, złodziejstwo i kłamstwo.

Agatonik

To się wyprowadź do y z r a e l a. Ciemiężeni Palestyńczycy bomby podkładają, bibi ,,reformuje" sądownictwo, co grozi wojną domową, więc jest super, więc o co ci chodzi. Jedź tam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones