PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5705}

Franciszek

Francesco
6,9 1 090
ocen
6,9 10 1 1090
Franciszek
powrót do forum filmu Franciszek

Pasja Franciszka

ocenił(a) film na 6

Nie spodziewałem się że zobaczę Rourke'a w takiej roli. Jednocześnie nie spodziewałem się że będzie ona w pewnym sensie bliska innym jego kreacją. Tak czy inaczej Mickey spisał się na medal, zagrał z pasją, poświęceniem i uczynił przez wielu wyidealizowaną postać bardzo ludzką. Niestety film jest miejscami zbyt patetyczny, a innym razem nosi cechy telewizyjnych produkcji. Przemiana Franciszka pokazana jest za mało dokładnie, następuje zbyt szybko i reżyser mógł ten wątek jakoś rozwinąć . Końcówka też nie bardzo mi się podobała, łzawa i mało zaskakująca. Ale ja tu narzekam, a cały film jest niczego sobie. Jak już wspomniałem- dobrze zagrany, pełen pasji, wiele wymownych scen (np. przemowa po tym jak przyjaciel Franciszka wlatuje nago do kościoła) no i muzyka Vangelis. Wszystko to sprawia że ten obraz warto zobaczyć, mimo że nie jest może arcydziełem i trochę mu można zarzucić. Ode mnie mocne 6.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones