PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734342}

Francuska krew

Un Français
5,7 1 053
oceny
5,7 10 1 1053

Francuska krew
powrót do forum filmu Francuska krew

mam z tym filmem problem, bo tak to jest kiedy idea wysuwa się na pierwszy plan i skutecznie zasłania sobą wszystko. Najgorsze, że dzieje się to kosztem opowieści o ludziach, (o życiu jako nieustającym wyborze, samotności) , tutaj to zostaje zmarginalizowana do zajawek, średnio istotnych obrazków, a szkoda bo to co w tym filmie mogło być najistotniejsze zostało właśnie pominięte. Obserwujemy więc bohatera, o coraz to dłuższych włosach i brodzie co ma być symbolem jego wewnętrznej przemiany. Takie to na siłę, niekonsekwentne, bardzo uproszczone i na dodatek potwornie wtórne i manieryczne( szczególnie jak reżyser z lubością każe po raz kolejny kamerze iść za swym bohaterem). Raczej nie polecam....

tisoc

Tego filmu nie można rozpatrywać w kategoriach dzieła artystycznego. To propagandowy gniot na zlecenie oszalałych liberałów. Na siłę promowana poprawność myśli multikulti przez tych europejskich marksistów kulturowych wylewa się jak przepełnione szambo. To część procesu wychowywania społeczeństwa poprzez wzbudzanie poczucia wstydy i winy za zbrodnie, których nikt z nas i nikt z Francuzów nie popełnił. Wstyd mi za Francuzów. Najzwyczajniej w życiu wstyd za grzech zaniechania. Za przyzwolenie na gwałt popełniany na własnym społeczeństwie, tradycji i kulturze. Dotyka to także nas - współnależących do tego samego kręgu kulturowego. Oglądanie takich filmów i rozpatrywanie ich w kategoriach artystycznych to jakby dyskutować nad odcinkami kronik filmowych z lat 50.
Historia ich wszystkich osądzi zaraz po tym jak Europa zostanie skąpana we krwi przez agresorów spod znaku półksiężyca, a my, chyba tylko po raz kolejny dzięki opatrzności, przetrwamy. Już kilka razy tej chazarskiej bandzie odpowiedzialnej za ten multikulturalny burdel, która rządzi Europą, a która w 1917 przejęła carską Rosję, prawie udało się zasiać globalny chaos. Jak na razie przegrywali. Jak na razie tradycja, kultura ludzi zachodu, cywilizacja wygrywały. Teraz ponownie nadchodzi ANTYŚWIAT. Przygotujcie się.

Bobby_Gontarski

antyświat nadchodził już kilka razy, ale chwała Bogu Europa sobie z nim skutecznie poradziła i poradzi....

ocenił(a) film na 5
Bobby_Gontarski

Historie to chyba znasz tylko z tv jeśli nie widzisz grzechów Francuzów. Antyświat ? podboje Napoleona ok.2,5 mln zabitych,mesjanizm Hitlera i Mussoliniego około 15 mln,a może wojny religijne ok.11 mln czy kolonializm ponad 100 mln?
Czytanie boli,oby Bóg wybaczył Europie.

sebo2255

nie tylko z tv
ale widzę że ty je przeżyłeś na żywca.
mesjanizm Hitlera?
a Stalin a Kimir Sen a Oktawian August, Czyngis Chan, Piotr Wielki nie wspominając już o Saddamie Husajnie
niestety historia to niekończące się cmentarzyska...

sebo2255

Idź i błagaj na kolanacho wybaczenie każdego napotkanego półdzikiego analfabetę z Afryki. Ja pozostanę lojalny wobec ludzi podobnych do mnie. I pytam jeszcze raz pyszałku, dlaczego nastoletnia Francuzka czy Niemka ma przemykać jak ukrywający się bandyta po swoim kraju w obawie przed lżeniem, gwałtem czy pobiciem. Czym zasłużyli sobie na wszelakie przywileje islamscy najeźdźcy. Banda, o której pisałem jest groźniejsza od Napoleona, Hitlera czy Mussoliniego. Działa niewidocznie, jak bakteria czy wirus. To oni pod przykrywką organizacji humanitarnych wsadzają na łodzie tych upośledzonych społecznie ludzi i to oni nakazują nam myśleć w charakterystyczny dla Ciebie sposób. Pedagogika winy i wstydu. I to oni wpajają dzikim, że tutaj można wszystko, że jesteśmy ich niewolnikami i jedynym naszym celem jest służba dla nich. Ockniesz się kiedy nie będziesz mógł wyjść na ulicę. Kiedy niewidzialna ręka pprawności politycznej i kulturowego marksizmu złapie Cię za gębę i każe kochać każdego kolorowego barbarzyńcę, płacić na niego podatki i pozwalać mu na wszystko pod rygorem naklejenia łatki rasisty, ksenofoba czy islamofoba. Już mi Was żal, wychowane na historii głównego nurtu, dzieci poprzedniego systemu.
Pozycje, które musisz przeczytać "na już", żeby cokolwiek zrozumieć:
"Obóz świętych" - Raspail
"Uległość" - Houellebecq
"Poligon szatana" - Bunicz

Bobby_Gontarski

szaleństwo
jedyne słowo które ciśnie mi się na usta
a ciebie widzę z kałaszem stanowiącego sprawiedliwość
obłęd...

Bobby_Gontarski

Dobrze powiedziane. Do listy lektur dopisałbym jeszcze:
S.C. Gwynne - Imperium Księżyca w Pełni
Giles Milton - Białe Złoto
Które pomogą odczarować trochę mit jakoby to tylko biały człowiek na przestrzeni dziejów krzywdził inne rasy.
Na całe szczęście czarny scenariusz europejskiego kalifatu się nie ziści. W 2017 roku możemy spodziewać się niesamowitych wydarzeń.

ocenił(a) film na 5
Bobby_Gontarski

Bobby_Gontarski ja po historii jestem,daruj sobie lektury. Magisterkę robiłem z sowietów we Lwowie,te uniesienia białego człowieka zostaw na epopeje w stylu Snajper i ten nowy gniot o Bengazi. tisoc moja wypowiedz w całości skierowana była do kasandry od "anty świata".

sebo2255

To już nie przepowiednia Kasandry, to nasza Nemezis. Zemsta za nasze grzechy zaniechania i o ile opatrzność nie ześle Europie następnego gen. Franco i jego Ostateczną Krucjatę to będzie gorąco.
A propos tematu Twojej pracy - czy jako historyk zrównujesz Rosjan do sowietów. Według mnie to absurd, ale coraz częściej spotykam się z opinią, że za bolszewizm odpowiedzialni byli głównie Rosjanie. Z tego co wiem, to jeszcze za Nikity Chruszczowa zdarzały się zbrojne powstania na terenie Rosji pzreciwko komunistom.
Pozdrawiam.

sebo2255

nie widzisz islamskiego ataku na Europe?

Bobby_Gontarski

zgadzam sie z kolega w 100%. krotko i na temat!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones