PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1302}

Francuski łącznik

The French Connection
7,3 15 845
ocen
7,3 10 1 15845
7,7 23
oceny krytyków
Francuski łącznik
powrót do forum filmu Francuski łącznik

To rozmyta moralność, Friedkin nie ocenia, tutaj nie ma w zasadzie ani bohaterów ani złoczyńców. A jeśli myślisz, że są, to tylko pozory. Zresztą finał wszystko ładnie spina w klamrę. Chyba niestety niewielu Polaków, gdzie właśnie u nas French Connection nie stało się klasykiem z jakichś przedziwnych powodów, tego po prostu nie widzi - jak i wielu innych rzeczy.

ocenił(a) film na 9
Salt_The_Fries

Nareszcie komentarz doceniający ten doskonały film. Irytują te ciągłe narzekania "rozczarowałem się" itd.

ocenił(a) film na 5
kaioken26

A ja się rozczarowałem. :P

ocenił(a) film na 8
Salt_The_Fries

Masz całkowitą rację, najlepsze w tym filmie jest to, że nic tu nie jest czarno-białe.
Dodatkowo, przez cały film akcja ani na chwilę nie siada, no i pościg Hackmana za metrem pierwsza klasa.
Absolutnie dzieło Friedkina należy do najlepszych filmów sensacyjnych.

ocenił(a) film na 9
paula12esp

Nie wiadomo czy to czasem nie najlepszy pościg w historii kina. Przypomina się np. driver gdzie obijało się auto i jechało dalej :) Dodając do tego fakt, że dzieło Friedkina ma już 42 lata (sic!) mój podziw jest ogromny.

ocenił(a) film na 8
Kamileki

Chodzi Ci o ten film z Adjani? Warto go obejrzeć? Mam wątpliwości, żeby się za niego zabrać, bo jednak większość filmów dla "zmotoryzowanych" to nie moja bajka.

ocenił(a) film na 9
paula12esp

Ach nie. Miałem na myśli popularną grę na konsolę - Driver :)

ocenił(a) film na 8
Kamileki

Aaaa, to żeśmy się nie dogadali:) Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones