PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1302}

Francuski łącznik

The French Connection
7,3 15 863
oceny
7,3 10 1 15863
7,7 24
oceny krytyków
Francuski łącznik
powrót do forum filmu Francuski łącznik

Scena pościgu

ocenił(a) film na 4

W ciekawostkach wielokrotnie jest napisane, że przez krytyków jest uznawana za scenę genialną, kultową wręcz, jedna z najlepszych w historii. Owszem jest świetna i ogląda się ją bardzo dobrze, ale nie mogę zrozumieć jednego. Po co ona w ogóle się w tym filmie znajduje??? Nie wiem, może niedokładnie obejrzałem film, ale ta scena przecież nic nie wnosi do tego filmu... jest tam tak od czapy... równie dobrze mogło by jej nie być. Fabuła po niej jakby nic, toczy się dalej

Poczekasz

Pościg jest, żeby kogoś złapać. Nie ściga się nikogo bez celu. A scena pościgu we "Francuskim łączniku" doprowadziła do śmierci jednego z głównych czarnych charakterów i myślę, że była dosyć sensowna. Taka postawa była bardziej sensowna niż "ojej, zbir zaczyna uciekać, co ja teraz zrobię". Oddawała determinację Popeye'a.

ocenił(a) film na 8
Poczekasz

W tym filmie w ogóle nie chodzi o fabułę, tylko o to jak jest wykonany i o autorski rzut okiem reżysera na całą sytuację, jełopie :D Jeśli oglądasz filmy oczekując skoków z A do B do C do D itp. i niczego więcej, a na dodatek średnio uważasz, to nie dziw się, że potem masz takie dylematy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones