PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30703}
7,2 7 505
ocen
7,2 10 1 7505
6,9 13
ocen krytyków
Frankenstein
powrót do forum filmu Frankenstein

Ogladalem go w nocy na TCM klimat napiecie i wszystko co najlepsze.Teraz nie robi sie takich horrorow.Wszystkie czesci pily nie moga sie rownac z Frankensteinem.

ocenił(a) film na 10
sador1991

popieram, zwłaszcza początek Twojej wypowiedzi! też uważam ten obraz kina grozy za arcydzieło... bardzo mi się podobał!

ocenił(a) film na 10
bruce1940

Ciesze sie ze sie zgadzamy

ocenił(a) film na 6
sador1991

Jest coś niesamowitego w tym filmie, co sprawia, że pomimo 80 lat, ogląda się go z zaciekawieniem. Jak na tamte czasy, sceny wykopywania trumny z grobu, czy samych morderstw na pewno mroziły krew w żyłach. Choć nie powiem - kiedy monstrum wrzuciło dziewczynkę do stawu, też się przeraziłem... Nie zaprzeczam, że jest to klasyka światowego kina. Trzeba ją wręcz obejrzeć. Film jest obowiązkową pozycją, dla tych, których choć trochę ciekawi historia kina.
Mimo wszystko sumienie nie pozwala mi postawić wyższej oceny niż 6/10, choć się bardzo wahałem, między 7 a 6 - ale takie są moje odczucia. Przeżyło to, że nie wiemy ile czasu upłynęło od ucieczki monstrum do ślubu...

ocenił(a) film na 10
Michal1982

Ten film ma w sobie magie

ocenił(a) film na 9
Michal1982

Toż to wrzucenie dziewczynki do stawu było najlepsze. hahaha

ocenił(a) film na 10
Michal1982

Najlepszy film o Frankensteinie choć stary to żaden późniejszy film nie dorównuje tej wersji nawet ten z De Niro.

ocenił(a) film na 9
sador1991

Wyborne kino

ocenił(a) film na 10
Goracy

Dobre okreslenie

ocenił(a) film na 10
Goracy

Dla mnie wytrawne

użytkownik usunięty
sador1991

Oczywiście, film magiczny i ponadczasowy :) Co jakiś czas mały seansik tego wielkiego filmu musi być.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10

:)

ocenił(a) film na 8
sador1991

IT'S ALIVE! IT'S ALIIIVE! Obejrzałem jakiś czas temu, klimat mnie totalnie rozłożył na łopatki.

ocenił(a) film na 10
masio

Klimat niesamowity

ocenił(a) film na 10
masio

Gotycki klimat i co mnie zaskoczyło Narzeczona Frankenstaina równie świetnym filmem jest.

ocenił(a) film na 7
sador1991

Co ma wspolnego "Saw" z "Frankenstein"?Przecież każdy z tych filmów należy do zupełnie innego gatunku.

ocenił(a) film na 10
Berith7777

To horror i to horror tylko inny rodzaj

ocenił(a) film na 7
sador1991

Film "Saw" jest horrorem?Skoro tak uwazasz....

ocenił(a) film na 7
sador1991

Lepiej porównywac ten film z inna ekranizacją np."Mary Shelley's Frankenstein"-wtedy ma to jakiś sens.Bo twoje porównania sa podobne do czegoś takiego jak ja bym teraz zaczął sie zastanawiać(porównywac) film 'Dracula" z obrazem "Seven".

ocenił(a) film na 10
sador1991

klimat ,dreszczyk i wiele wiecej ,wszystko znajdziemy w tym filmie .rewelacja.pozdr.dla wielbicieli takich klasykow

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones