PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5718}
7,3 6 527
ocen
7,3 10 1 6527
6,9 9
ocen krytyków
Frankenweenie
powrót do forum filmu Frankenweenie

Strata czasu

ocenił(a) film na 2

Dawno nie widziałem czegoś tak słabego i głupiego. Pomimo, że ten film trwa tylko 30 minut to niesamowicie się dłuży.
A naśladownictwo, czy żenująca wręcz parodia oryginalnej i bardzo dobrej ekranizacji Frankensteina z 1931 roku to po prostu jakiś żart.
Z pewnością ponad 90 % widzów inaczej by podeszło do tej "ekranizacji" gdyby nie była ona "wykreowana" i sygnowana nazwiskiem Tima Burtona i z pewnością również same
oceny byłyby zgoła inne.

ocenił(a) film na 8
deserving

Tu nie chodzi o "sygnowanie nazwiskiem Burtona" tylko o styl Burtona. Albo Ci się podoba i kupujesz go, albo nie. Ale to nie znaczy, że masz prawo do takiej krytyki tego obrazu. Możesz powiedzieć, że coś Ci się nie podoba, nie wydawaj jednak sądów kategorycznych. Weszła nowa wersja do kin, obejrzałeś starą na youtube i myślisz, że jesteś krytykiem filmowym?

ocenił(a) film na 2
Bick

Nie wypowiadam się tu na temat stylu tego reżysera, bo widziałem tylko 5 jego filmów do tej pory. Miałem na myśli tylko TEN film. Owszem mam prawo do takiej krytyki, ponieważ po to jest możliwość by wypowiedzieć się o danym obrazie. I taka opinia może być zarówno subtelna jak i stanowcza, a moja jest jaka jest. Powiedziałem, że mi się nie podoba i uzasadniłem krótko dlaczego, nie jest to osąd typu "głupi film i tyle".
Wiem i słyszałem o nowej wersji - pełnometrażowej i animowanej i nie wykluczam, że ją obejrzę.
Nie, nie myślę tak. Ale uważam, że skoro jest to otwarty portal o filmach i jest tutaj możliwość przedstawienia własnego zdania i oceny danego filmu to KAŻDY ma do tego prawo - oczywiście z uwzględnieniem pewnej etyki i kultury.
A Twoja cyniczna uwaga jest tutaj niepotrzebna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones