PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8625}
8,0 164 902
oceny
8,0 10 1 164902
7,8 36
ocen krytyków
Full Metal Jacket
powrót do forum filmu Full Metal Jacket

Film bardzo dobry a Sierżant Hartman rewelacyjny i za ta role R. Lee Ermey zostal wyrozniony nominacja do Zlotego Globu za
Najlepszego aktora drugoplanowego oraz Nagroda Bostońskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych BSFC za Najlepszego
aktora drugoplanowego.Tylko ten Polski tutuł Pełny magazynek pasuje jak pięść do nosa bo gdzie w orginalnym tytule Full
Metal Jacket jest ten pelny magazynek?Polscy tlumacze powinni zrozumiec ze pewnych tytulow niepowinno sie tlumaczyc i
dodawac jakis nazw niemajacych nic wspolnego z filmem bo to zakłóca przekaz filmu i autora.Jak juz chcieli przetlumaczyc to
powinni tlumaczyc np Pocisk pelnoplaszczowy tz pełnopłaszczowy FMJ Full Metal Jacket pocisk okryty z wyjątkiem dna, płaszcz
metalowy wykonywany metodą tłoczenia z blachy

ocenił(a) film na 10
gryzli1977

Dosłowne tłumaczenie według mnie nie byłoby najlepszym tytułem dla widza w Polsce .Ale oczywiście masz racje że
Pełny magazynek to nie jest najszczęśliwszy wybór ale tragedii niema .
Np . moja propozycja choć jeszcze bardziej odbiegająca : Sumienie wojny .

ocenił(a) film na 8
gryzli1977

A oglądał waść film, czy tylko google translate poszło w ruch?? Tytuł jest mega adekwatny do treści filmu. Chociaż dosłownie tytuł należy tłumaczyć "Ostra amunicja", to polskie tłumaczenie jest lepsze od oryginalnego tytułu (jak rzadko kiedy)...

ocenił(a) film na 7
gryzli1977

Jak by wpuścili do kina film pt. "płaszcz metalowy wykonany metodą tłoczenia z blachy" to na pewno bym się wybrał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones