PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8625}
8,0 164 902
oceny
8,0 10 1 164902
7,8 36
ocen krytyków
Full Metal Jacket
powrót do forum filmu Full Metal Jacket

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 6

W porównaniu do ''Plutona'' ten film jest cięki jak siki pająka ;)Szkoda, bo po tak wysokiej ocenie spodziewałem się czegoś dużo lepszego.
Pierwsza połowa nawet niezła, a druga to już szkoda gadać.

ocenił(a) film na 9
tomeczekxxx_fw

Oj cięki cięki.

ocenił(a) film na 10
tomeczekxxx_fw

Czytałem twój komentarz przed obejrzeniem, w trakcie i po nie mogłem pojąć dlaczego ktoś tak napisał - nie wiem w którym miejscu ten film jest cięki jak siki pająka. Pluton jest genialny, ale Full Metal Jacket również. Stawiam te filmy na równi. Ludzi którzy lubią filmy wojenne i wystawiają mu poniżej 8 nie rozumiem, to najwyższa półka tego gatunku.

ocenił(a) film na 6
dawid91

Film mnie po prostu nie wciągnął. Oglądając go miałem wrażenie, że nie ma głównego bohatera. Od drugiej połowy chciałem aby się jak najszybciej skończył. Mało ciekawy i nic nie wnoszący. Nie wiem może po plutonie, który mnie zachwycił (10/10) miałem zbyt duże wymagania.

ocenił(a) film na 6
tomeczekxxx_fw

Zgadzam się w 100%, ja miałem delikatne wrażenie że scenarzyści do końca nie wiedzieli jakiego typu ma być ten film i kto ma odgrywać główną role.
Na początku widzimy tylko całą drużynę, następnie niby Joker jest głównym bohaterem, później znowu cały zespół, potem (wogle to było dziwne) z perspektywy kamerzysty i na końcu znów Joker. Moim zdanie 6stka to odpowiednia ocena.

ocenił(a) film na 10
Wilczyk

Panowie , ten film składa się z 2 części. Jest część w której skupiamy się na jednym bohaterze , i jest część w której pokazuje się już grupę ludzi nie jednostkę. Wojsko od kiedy jest w jakimkolwiek kraju to zbiór jednostek tworzący jeden organizm. A mówiąc prościej , nie ma tam miejsca dla jednostki (człowieka). Cóż z tego, że karabin niesie jeden żołnierz. Liczy się grupa, pluton, oddział, brygada itp. Właściwie zauważyliście dobrze, że Kubrick nie prowadzi was za jednym człowiekiem. Pokazuje mechanizm. Z kolei Pluton, bardzo dobry film, ma normalną historie od A do Z z jednym bohaterem, którego oczami oglądacie całą historię.
Na pewno Pluton jest łatwiejszy w odbiorze, natomiast oba filmy są naprawdę bardzo dobre.

ocenił(a) film na 7
dawid91

ja sie z nim zgadzam.do polowy FMJ jest genialny ale jak sie akcja przenosi do wietnamu to juz slabiutko...

ocenił(a) film na 7
bobiszon666

Czyli nie tylko ja miałem takie odczucie, fajnie. Obóz to mistrzostwo, po twiście już równia pochyła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones