PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=53}
7,3 41 703
oceny
7,3 10 1 41703
8,5 32
oceny krytyków
Funny Games
powrót do forum filmu Funny Games

reżysersko kapitalny, scenariusz bez luk, dopięty na ostatni guzik. Kamera chłodna, dzięki, której jesteśmy biernym obserwatorem tej iście psychologicznej mordowni. Są 2 momenty, w których bankowo każdy się złapał:
1. na początku filmu - ujęcie na nóż zostawiony na łódce, potem nikła szansa na jego użycie, bohaterka próbuje ale nic w tym filmie nie może ani nie będzie różowe. Scena wrzucenia kobiety do wody... bez zbędnego roztrząsania. ot tak, ciao bella...
2. scena dobycia strzelby przez bohaterkę i posłanie frajera na ściane. Nasunęło mi się w głowie coś w stylu... "no kurwa! nareszcie!" ale zaraz... coś jest nie tak. Obraz staje, zaczyna się cofać i wszyscy już wiedzą o co chodzi... no chance

dodatkowo kilka perełek, które świadczą o doskonałym przygotowaniu tego filmu: długie ujęcia, świetne dialogi, aktorzy poprowadzeni bezbłędnie, ich psychologia zachowań i podejmowania decyzji w 100% realna. Na uwagę zasługuje też fakt, iż przemoc w dosłownym sensie nie jest pokazywana... często kamera nie podąża za sytuacją i pokazuje bezsilną twarz żony i matki, która jest totalnie bezsilna.

Można wypisywać jeszcze dużo ale i co mieli wyciągnąć z tego filmu wyciągnęli, Ci którym nie podpasowała wersja na chłodno, psychologicznie... wypisują bzdety (nudny...bla...bla)

PS. Podobna sprawa jest z filmem Nieodwracalne. Czemu jest taki? mogę komuś zasugerować jedną rzecz: film ten mnie wgniótł w fotel, naturalnie rzecz jasna sceną gwałtu, na której w pewnym momencie od biernego obserwowania sie popłakałem. Najtańszy wniosek?! jeśli spostrzeżesz katem oka, gwałt nie odchodź jak zrobił to facet w przejściu podziemnym. Możesz być jedyną szansą dla takiej kobiety. Ot co!

ocenił(a) film na 9
neil__mccauley

Zgadzam się w stu procentach, gdyby nie scena z pilotem to bym dał 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones