PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=53}
7,3 41 673
oceny
7,3 10 1 41673
8,5 32
oceny krytyków
Funny Games
powrót do forum filmu Funny Games

Ten film to jest okrutna zabawa z widzem. Widzem, który lubi oglądać przemoc, zabijanie i krew na ekranach. Idzie sobie na jakąś sensację lub kino akcji i widzi jak giną ludzie i wie że to wszystko nierzeczywiste.

Tu ma do czynienia z przemocą tak namacalną, że przerażającą. A te zwracanie się bezpośrednio do widza ma nam uświadomić, że tego chcieliśmy. Chcieliśmy krwi, przemocy, zabijania i poniżania, i to dostaliśmy.

Komu kibicujemy? Cóż za okrutne pytanie.

ocenił(a) film na 10
hanno87

Paulowi i Peterowi oczywiście, najwspanialszej parze psychopatów jaka pojawiła się na ekranach. Przemoc ma sens tylko wtedy kiedy sprawia przyjemność.

ocenił(a) film na 6
hanno87

Rzeczywiście, zgadzam się. Szkoda, że ten film powstał tak wcześnie. Przecież w ciągu kilku ostatnich lat mieliśmy do czynienia z Piłami, Hostelami, Eden Lakami, Sadystami i innymi filmami, ktorych os krecila sie wokol torturowania niewinnych ludzi. Przyznam szczerze, ze poddalem sie chyba tej modzie i widzialem wiekszosc tych filmow, jednak poziom agresji, bolu i znecania sie w Funny Games calkowicie mnie porazil. Kontrast miedzy okrucienstwem psycholi a normalnoscia tej rodziny spowodowal u mnie kilkudniowa traume.

ocenił(a) film na 9
q_ba87

U mnie tak co najmniej miesięczną.

q_ba87

Kurde a na mnie nie zrobił ten film jakiegoś wrażenia, chociaż był dobry, nie powiem

ocenił(a) film na 6
hanno87

Właśnie te teksty rzucane w stronę widza, w mojej opini właśnie sprawiały że widz sobie przypominał że to tylko film.

ocenił(a) film na 9
Kempy235

To była rzeczywiście jedyna rzecz ratująca zdrowie psychiczne widza.

hanno87

dopiero nie dawno po raz pierwszy obejrzałam ten film i pamiętam, że na koniec pomyślałam " co to za po**bana akcja? z kim oni grają?!" i wtedy do mnie dotarła, że to ze mną ta gra, to mnie mieli wkurzć, zirytować, torturować...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones