PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833810}
6,7 59 030
ocen
6,7 10 1 59030
6,1 28
ocen krytyków
Furioza
powrót do forum filmu Furioza

To, jak Damięckiego tu ucharakteryzowali przechodzi ludzkie pojęcie, przestraszyć się można. Chłopaka, którego kojarzę z jakichś durnych komedyjek miłosnych, jak dla mnie rola mega. Sprawił, że faktycznie go znienawidziłam pod koniec.
Charakteryzacja coś jak Królikowski w Bad Boy.

Film mi się podobał ogółem. Nie było tylko czyste napierdalanie się. Polecam.

ocenił(a) film na 4
Jestem_nieznosna

Charakteryzacja Damięckiego robi wrażenie, ale zagrał moim skromnym zdaniem mega słabo.

ocenił(a) film na 9
boolion

Haha mega słabo bardzo wątpię zagrał rewelacyjnie

ocenił(a) film na 4
imprezowiczka1991

Chyba żartujesz. Wypadał z roli co kilka scen, nie miał pomysłu na tę postać. Niektóre sceny z nim są niezłe, ale jako całość zawalił sprawę, bo nie zbudował postaci. Porównaj sobie sceny początkowe z końcowymi - on gra kompletnie innego człowieka, z innymi manierami. I nie, to nie jest ewolucja postaci.

ocenił(a) film na 8
boolion

w kazdym watku na filmwebie masz cos do Damieckiego ..no OK. ale zrozum, ze takie osoby zazwyczaj sa rozchwiane emocjonalnie. Zawsze kogos graja i udaja będąc kims zupelnie innym. Naprawde tego nie ogarniasz? moze Ci sie jego gra nie podobac ale nie wmawiaj wszystkim, ze nie ma pomyslu i gra 7 roznych postaci (gdzieś tak pisałeś) bo w zyciu wlasnie tak jest z takimi ludzmi...naprawde

mskol

naprawdę?

ocenił(a) film na 9
boolion

Zagrał zajebiście

boolion

Chyba inny film oglądaliśmy. Damiecki rewelacja!

boolion

Ta postać to chodząca wściekłość, to jakieś bzdury i silenie się na oryginalność, że "nie miał pomysłu na postać", "nie zbudował postaci", że "nie ma ewolucji" etc.
Otóż ewolucja jest: od nadpobudliwego gówniarza, zafascynowanego subkulturą kibolską - po degenerata i przestępcę, do czego doprowadził taki tryb życia (z używkami) i cechy własne charakteru. Takich ewolucji raczej w owym środowisku nie brak.

ocenił(a) film na 7
boolion

Jestem świeżo po seansie. Film średni, ale Damiecki wymiata. Założyłem konto tylko po to by dać mu ocenę 10.

EstakadaKwiatkowskiego

Pełna zgoda.

ocenił(a) film na 6
boolion

Zgadzam się. Charakteryzacja Damięckiego naprawdę robi wrażenie i jego przygotowanie "fizyczne" do roli. Ale postać jest momentami aktorsko mega przerysowana i w paru miejscach taka jakby niespójna.

ocenił(a) film na 6
Jestem_nieznosna

postać goldena jest przerysowana i sztuczna, p. Damięcki wypadł najsłabiej niestety

Tizzlah

Ciekawe, że są u takie głosy, że "sztuczny", "przerysowany" itd. - bo ludzie z tych środowisk zatrudnieni przy powstawaniu filmu mówili mu, że jest jak oryginał, że gdyby nie wiedzieliby, że to film, wzięliby go za swojaka.

ocenił(a) film na 6
jan_niezbedny0

ludzie zz tych srodowisk o których tu mowa na pewno nie pracowali przy tym filmie, chyba, że ludzie, którzy pracowali przy tym filmie uznawani byli za takich jedynie przez twórców

Tizzlah

A skąd masz taką pewną wiedzę?

ocenił(a) film na 7
jan_niezbedny0

być może jest z tego środowiska tak jak ja i ja też potwierdze że nikt ogarnięty z żadnej z ekip nie poszedł by do mainstreamu robić film z Damięckim

lkz

A co takiego zrobił Damięcki, że "nikt ogarnięty nie poszedłby robić filmu z Damięckim"?


Z kolei Olencki to mainstream jak cholera...

Tizzlah

Najslabiej to chyba jednak wypadl brat Kaszuba. Chociaz nie powiem, postaral się. Bo żeby zagrać gorzej od Książkiewicz to trzeba się postarać, a jemu sie udalo :P Damiecki dla mnie ok. Na pewno zapada w pamiec. Zielinski, Bobrowski, Simlat i Chabior - bardzo dobrze.

ocenił(a) film na 7
hornet

Dla mnie Damięcki też okej. Odnośnie "brata Kaszuba" i Książkiewicz to faktycznie nie najlepiej, może dlatego, że w tego typu filmach lepiej by sprawdzili się początkujący? kilku no- namów mogłoby się wybić, pozostali z komentarza na swoim poziomie, film potrzebuje nazwisk ja to rozumiem, można było ich wymieszać z nowymi twarzami, nieco mniej banałów wyjąć z fabuły i blisko rewelacji.

ocenił(a) film na 6
hornet

pełna zgoda, Mateusz Banasiuk to najsłabsze aktorskie ogniwo tego filmu, całość dużo przez to traci

ocenił(a) film na 8
hornet

Zgadzam sie. Kto wsadzil do tej roli watlego chlopczyka nie mial pomyslu. Zupelnie mnie ten bohater nie obchodzil i co sie. Znim stanie. Strasznie mdly. Zaplacil chyba by tu grac.

ocenił(a) film na 4
Tizzlah

Nie no rozdzielmy dwie rzeczy. Damięcki fajnie, że się postarał. Szkoda tylko, że przygotowanie do roli ograniczył jedynie do wyglądu zewnętrznego. Wypowiada się dalej jak Cezary Baryka, jak chłopczyk z inteligenckiego domu, a nie jak dresiarz, zakapior.

A sceny, gdzie próbuje coś z tym zrobić cedząc słowa przez zaciśnięte zęby to żenada do kwadratu. Tak więc wygląd ok - rzeczywiście fajnie, natomiast każdy, kto mieszka w Polsce wie, jak się wypowiadają bezmózgie dresy i na pewno nie jak on.

adamcpdst

Ale Damięcki nie grał bezmózgiego dresa. Psychola owszem, ale nie debila.

adamcpdst

I uzupełniając mój poprzedni komentarz, nie każdy dresiarz to upośledzony przymuł. Wiem coś o tym bo miałem ich całkiem sporo na osiedlu, na którym dorastałem.

ocenił(a) film na 4
hornet

Może i nie, ale nawet na tle Zielińskiego czy Eleryka wypadała sztucznie ta jego maniera mówienia, a w zasadzie jej brak.

Jestem_nieznosna

Ucharalteryzowali? Sam sie ucharalteryzował, zgolił głowe i chodził na siłkę

maciekb80

No, tatuaży do filmu raczej sam sobie nie porobił.

jan_niezbedny0

Ale aż tak bym nie wzdychał nad tym

maciekb80

Tu nie ma co wzdychać, to tylko stwierdzenie faktu.

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

Miał zagrać psychola i zagrał...moim zdaniem świetny w roli... Kogo się pamięta po filmie (?) głównie Damięcki ego, więc po co te debaty, że nie miał pomysłu na postać... Takich co nie mają pomysłu się nie pamięta.

Tequaz82

Też uważam, że się sprawdził. Ale części widzów zdaje się przeszkadza, że grał, czy gra w jakichś tasiemcach.
Dla mnie to śmieszne i dziecinne podejście - aktor to w końcu człowiek do wynajęcia, jak cieśla, który raz zbuduje drewnianą chatę, a raz psią budę. I liczyć powinna się tylko jakość wykonania, no a w przypadku aktorów czasem też warunki fizyczne.

jan_niezbedny0

Damięcki fantastyczny.

Jestem_nieznosna

Nie podzielam zachwytów. Damięcki wygląda, jak Piotr Żyła po odsiadce.

ocenił(a) film na 10
Jestem_nieznosna

Damięcki zagrał rewelacyjnie, wygląd, sposób zachowania robi mega wrażenie:)

ocenił(a) film na 8
Jestem_nieznosna

Poszedłem na ten film tylko z uwagi na tego aktora. Do szczęścia jedynie brakuje mi zobaczyć go w roli geja, najlepiej w jakiejś hot scenie - mój mokry sen.

ocenił(a) film na 3
Jestem_nieznosna

Damięckie w tym filmie to żenada xd

ocenił(a) film na 8
Jestem_nieznosna

Damięcki zagrał MEGA. Z resztą wszyscy zagrali bardzo dobrze w tym filmie. Po tych słabych już komedyjkach Vegi to naprawdę niezły film

Jestem_nieznosna

Wszyscy mądrzejsi od książki, jakkolwiek by to nie zabrzmiało. Bylem sceptycznie nastawiony, ale po obejrzeniu bardzo ok, masc na ból dupy moge dac jak ktoś chce. A o co w kinie mainstrem chodzi?! Zeby sie dobrze oglądało, zeby nie czuć zażenowania. A ktoś spojrzał na muzyke? Miro zrobił zajebistą robote, ktoś ze „znawców” kina to zauważył?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones