PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=820788}
7,0 13 408
ocen
7,0 10 1 13408
7,1 14
ocen krytyków
Fyre: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła
powrót do forum filmu Fyre: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła

Manipulacja

ocenił(a) film na 7

Dokument pokazuje jak internet może zmanipulować człowieka wystarczy kilka mega modelek wyspa i obietnica ze możesz poczuć się jak "luksusowy" obywatel wyspy, a dostaje się jeden wielki bullshit,nauczka dla wszystkich by nie wierzyć we wszystko co się zobaczy.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

BeatBox_CF

W tym dokumencie akurat było chyba wszystko co jest z obecnym światem nie tak.
Ludzi nie interesuje prawda, kochają iluzje, pięknie opakowaną, ale nadal iluzję i tracą mnóstwo czasu (i pieniędzy przy okazji też) na to żeby postarać się chociaż do tej iluzji zbliżyć mimo że to tylko iluzja za którą nic się nie kryje.

ocenił(a) film na 7
XXXD

dokładnie myślę tak samo i jeszcze na końcu pokazanie ze w Rosji jest samolot w którym można zrobić sesje i poczuć się jak "bogacz" i zbliżyć do tej iluzji jest dość nieprawdopodobne lecz prawdziwe niestety.

BeatBox_CF

Z tym samolotem to już mnie położyło na łopatki, świetne porównanie i podsumowanie całego dokumentu.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
XXXD

Obecnym? A kiedykolwiek było inaczej?

andand22

Nie wiem, żyje w obecnym świecie więc ciężko mi powiedzieć.

Mogę jedynie napisać że wydaje mi się że jednak kiedyś ludzie nie stawiali tak na sztuczność tylko na bycie sobą, no bo nie czuli na sobie bata profili społecznościowych które uczulają nas na ludzi różnych od reszty i ten bat zmienia ludzi którzy nie są wystarczająco silni żeby sobą pozostać lub zwyczajnie boją się odrzucenia wzorem wspomnianych odmieńców.

ocenił(a) film na 8
XXXD

Cała arystokracja z tymi wszystkimi swoimi wydumanymi zwyczajami była sztuczna i pozerska aż do bólu od zawsze. Motywacje którymi kierują się ludzie są takie same od kilku tysięcy lat czyli od powstania cywilizacji. Obraz społeczeństwa który można wyczytać z sumeryjskich glinianych tabliczek jest zaskakująco podobny do naszego. To co różni nasze czasy to to, że głupota ludzka jest powszechnie widoczna, bo w internecie publikować każdy, a internet to medium egalitarne które tak samo traktuje mądre treści jak głupie.

ocenił(a) film na 6
andand22

Zgadzam się.

BeatBox_CF

Ach te manipulatorskie modelki... trochę luksusu i ludzie... ojej...
Ja się już dałam zmanipulować przez czytanie samego komentarza, nie mówiąc o trailerze, nie mówiąc o tym co by było, gdybym naprawdę tam była! Jak dobrze, że jest się za tą bezpieczną ścianą twardego betonowego realizmu, bezpieczniej. I trochę tak jakby lepiej... Kamień z serca.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
yossarian84

Ale wiesz, że ten komentarz czyta człowiek, do kogoś się zwracasz, a to w jaki sposób to robisz świadczy o tobie. A to zwykłe prostactwo jest. Na żywo też takim chamem jesteś? Pewnie odwagi brak, bo kultury osobistej na pewno.

ocenił(a) film na 8
BeatBox_CF

"Wszystkie znalezione cytaty w internecie są prawdziwe."
Tadeusz Kościuszko

Ten rzekomy cytat z Lema to fake.

ocenił(a) film na 7
andand22

nie mogę edytować,ale dzięki za info

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones