PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=307070}

Głód-33

Holod-33
7,5 199
ocen
7,5 10 1 199
Głód 33
powrót do forum filmu Głód-33

Wielki głód

ocenił(a) film na 6

Oglądanie tego filmu to męczarnia. Obojętnie czy oceniacie go pozytywnie czy negatywnie, przyznacie mi rację. Tutaj nie ma fabuły i jasno określonych bohaterów. "Głód 33" stanowi jedynie zlepek scen ukazujących życie na ukraińskich wsiach w czasach gdy Stalin zabrał mieszańcom źródła pożywienia.
Kanibalizm, ludobójstwa, zwłoki walające się po drogach, zupełne zezwierzęcenie, halucynacje, kurczące się ciała... Szokujące obrazy nie opuszczają nas do samego końca. Reżyserowi nie zależało na artystycznym sukcesie. Chciał za wszelką cenę pokazać jak było i upamiętnić ofiary tego koszmaru, który pochłonął ponad 6 tysięcy istnień.
Na początku film jest oszczędny i bardziej umowny niż dosłowny. Z czasem się to zmienia. Dochodzą sekwencje o lekkim zabarwieniu surrealistycznym, a muzyczne tło coraz częściej daje o sobie znać. Mimo to musiałem dzielić seans na dwie części. To nie jest dzieło ani łatwe, ani przyjemne. Na pewno jednak znaczące dla ukraińskiej kinematografii. Z tego też powodu musicie je zobaczyć sami.

Lucky_luke

chyba przejęzyczenie z tymi 6 tysiącami, wielki głód pochłoną, według różnych ocen od 3 do 8 milionów ofiar

ocenił(a) film na 6
zegarlamparamka

Masz absolutną rację. Nie wiem czemu posłużyłem się taką, a nie inną liczbą...
Za pomyłkę przepraszam.

zegarlamparamka

precyzyjnie 30-33 mln ludzi w czasie ok 700 dni

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones