PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470880}

Głód

Hunger
7,1 23 849
ocen
7,1 10 1 23849
7,9 25
ocen krytyków
Głód
powrót do forum filmu Głód

7/10

ocenił(a) film na 7

Mocne to kino. Reżyser nie przebiera w środkach. Mimo to, paradoksalnie właśnie poprzez ten minimalizm, czy to statyczne zdjęcia, czy prawie całkowity brak muzyki, tworzy film bardzo autentyczny, lśniący realizmem. Widz cierpi wraz z bohaterem, a to już prawdziwa reżyserska sztuka.

McQueen nie daje jednoznacznej odpowiedzi, kto w konflikcie angielsko-irlandzkim jest tym "dobrym", a kto tym "złym". Myślę jednak, że każdy jest w stanie stwierdzić to częściowo już po obejrzeniu filmu, lub, by utwierdzić się jeszcze bardziej, po poczytaniu o tych zdarzeniach (przynajmniej ja tak zrobiłem). "Głód" nie jest tylko rozprawką na powyższy temat, to także, może nawet przede wszystkim, próba pokazania, jak wiele jest w stanie zrobić człowiek walcząc o swoje prawa, przekonania.

Bardzo dobra, wymagająca niezwykłego poświęcenia rola Michaela Fassbendera, przypomina mi nieco Bale w "Mechaniku".

Cały film trzyma równy poziom, z wyjątkiem na prawdziwą perełkę, jaką niewątpliwie jest, kręcona bez cięć, ponad 15-minutowa scena rozmowy członka IRA z księdzem.

Bardzo udany debiut.

7/10

użytkownik usunięty
Krocz

O tak ta scena z księdzem wymaiata. A gdyby tak jeszcze zaznajomic sie o co dokładnie chodzi w tej ich wojnie (powierzchownie wiemy),a le gdyby...to film prawdopodobnie idzie 1 ocene w gore.

8/10

a końcowa scena tez rewelacyjna, gdy biegl przez las i zawachal sie na moment (fajna metafora)

ocenił(a) film na 7

Mówiąc ogólnikowo, wojna toczyła się o niepodległość i scalenie Irlandii. W styczniowym FILMie był na ten temat świetny artykuł, a nawet wywiad z reżyserem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones