PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664486}

Głośniej od bomb

Louder Than Bombs
6,5 5 769
ocen
6,5 10 1 5769
6,7 21
ocen krytyków
Głośniej od bomb
powrót do forum filmu Głośniej od bomb

w nim youtubowy film, na którym śląska patologia strzela z karbidu https://youtu.be/5-fgxfnLJ3g podejrzewam, że nawet inspirował się nim przy wyborze tytułu ;)

imponderable

Hahah, to prawda?

ocenił(a) film na 6
Moondog

Tak. A tytuł raczej zaczerpnięty z albumu kultowej grupy The Smiths "Louder Than Bombs" (https://www.youtube.com/watch?v=wManX5Ne-Fg)

tymon_

Tak samo zwał się bodaj jeden z filmów Wojcieszka.

ocenił(a) film na 7
imponderable

Niezłe odkrycie!

ocenił(a) film na 7
creep_

Poza tym Trier jest chyba fanem serialu "In treatment" (powiedziałabym, że wstrzela się on w Jego klimaty) bo w obsadzie filmu znalazła się aż trójka tamtejszych aktorów: Gabriel Byrne, który tym razem ma syna psychologa, Amy Ryan jako młodsza kochanica (w serialu nie wyszło) i Rachel Brosnahan, która zagrała tylko epizod, aczkolwiek oglądając achronologicznie - wcześniej HoC nie da się Jej nie rozpoznać, mimo że jest młodziutka.

imponderable

Tylko wyjątkowy (a może raczej typowy) ignorant nie odróżnia Śląska od Zagłębia.

ocenił(a) film na 8
Treh

no już już, spokojnie. opisu nie czytałem, dałbym głowę, że to Bytom albo Świętochłowice. w każdym razie Zawiercie nadal leży w woj. śląskim, więc tylko typowy członek RAŚ mógł się do tego przyczepić.

imponderable

Czyli skoro w śląskim to na Śląsku? Czyli skoro elementarna wiedza o Polsce to tylko rzekomy członek RAŚ?
Tak to jest jak się na szkoła kamieniami ciepało...

ocenił(a) film na 6
imponderable

Niestety nie masz racji - w samym Zawierciu też się oburzą jeśli powiesz że to Śląsk ;) Mimo że do Śląska nic nie mam to mieszkam jednak na Zagłębiu :)

Pro100wnik

Jestem zawiercianinem i oburzam się, gdy ktoś mówi, że mieszkam na Śląsku. Nazwa województwa śląskiego jest absurdalna, ponieważ województwo to zaledwie w 50% składa się z ziem śląskich i jest de facto województwem śląsko-małopolskim. Druga połowa to historyczna Małopolska (Zagłębie, Żywiecczyzna, Częstochowa, Jaworzno). Moje Zawiercie jest zaliczane do Zagłębia Dąbrowskiego, ale są to jego peryferie (centrum Zagłębia to jak wiadomo Sosnowiec, Będzin i Dąbrowa Górnicza). Na 100% natomiast Zawiercie jest częścią Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zawiercie jest więc w województwie śląskim, lecz nie jest na Śląsku, u nas się nie godo i nie popiera autonomii. Chyba jaśniej już nie można wytłumaczyć;)

ocenił(a) film na 1
Treh

lol wszystko to ukryta opcja niemiecka

CichyMorderca

No, dla ciulów z pisu. Ale jest jeszcze życie poza paranoją.

imponderable

A kolega to pewnie rodu książęcego skoro tak łatwo ludzi od patologii wyzywa. Mnie się w oczy rzuciły znaczki R. Nieżle jak na taki film...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones