PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=192302}

Głosy niewinności

Voces inocentes
7,8 4 017
ocen
7,8 10 1 4017
Głosy niewinności
powrót do forum filmu Głosy niewinności

Zmusza do refleksji, porusza i za to chwała, ale nie jest to wybitny film z tych głównie powodów co j.w. w tytule - co najwyżej dobry. Jeśli same więc tylko ukazanie środowiska tych dzieci, i to w określonym czasie działań wojennych (bez głębi psychologicznej, prawie jak dokument ), to mógłby to zrobić każdy reżyser ze średnimi osiągnięciami ( nie ma tu wielkiej reżyserii ).
Dla porównania “ Dzieci niebios”- film z Iranu robi większe wrażenie, mimo że historia tych dzieci nie jest pokazywana w czasie działań wojennych, którymi łatwiej szokować widza. I to jest film wybitny od strony artystycznego rzemiosła filmowego, prosta historia, ale jest wielką sztuką nakręcić taki właśnie film, a nie “Głosy niewinności “, choć dobrze że powstał i ukazuje szokujące zmuszanie dzieci do działań wojennych.

ocenił(a) film na 6
marrekf

Mam wrażenie, iż reżyserowi zabrakło umiejętności, by sprawić aby ten film uznać za wybitny, choć chwała mu za to, ze w ogóle taki temat podjął. Rzeczywiście dało się odczuć ten brak głębi psychologicznej postaci. Być może lepiej poradziłby tu sobie reżyser nieprzesiąknięty amerykańskim sposobem narracji, który skupiłby się bardziej na odczuciach bohaterów. Mimo to film ma kilka plusów (między innymi Carlosa Padilla w roli Chava). A i duże wrażenia zrobiła na mnie scena w której młodzi chłopcy ukrywali się na dachach swoich domów (większe, niż np. ukazanie nad rzeką miejsca egzekucji partyzantów).

marrekf

Ja mam inne zdanie ponieważ jest sztukom jest nakręcić taki film a nie , że reżyser jest za słaby.Jak tacy modzi jesteście to sami taki film nakręćcie. :(

marrekf

jestem podrzędnym oglądaczem, dlatego wybaczcie ignorancję - "co znaczy słabo artystycznie?" co do "dzieci niebios" to chętnie obejrzę, ze swojej strony polecam afgański "opium war"
w mojej opinii sposób narracji był świetny, zdjęcia robią wrażenie, kilka genialnych ujęć. Oglądając w kinie z dobrym nagłośnieniem, przy prawie pustej sali, podczas scen ostrzeliwania nocą osiedla czułem ciarki... scena gdy umiera dziewczynka, siąsiadka Chavy na jego rękach mogłaby rozczulić nawet zatwardziałego skur..syna.... jeden z filmów do których wracam z wielką przyjemnością

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones