PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=392853}

Głupi, głupszy, najgłupszy

The Three Stooges
3,9 5 016
ocen
3,9 10 1 5016
4,0 4
oceny krytyków
Głupi, głupszy, najgłupszy
powrót do forum filmu Głupi, głupszy, najgłupszy

Obejrzałem z radością film, który został zrobiony na motywach przedwojennego i powojennego klasyka z tymi trzema matołami. Pamiętam pierwsze zetknięcie się z tą serią na Cartoon Network (animowaną), z czasem tez swojego czasu puszczali chyba na TV4 ten serial aktorski. Film idealnie wpasowuje się w stylistykę, aktorzy świetnie dobrani, gagi są identycznie BAJKOWE i wyważone tak by i dzieci mogły oglądać film. Po prostu śmiechu warte. Jak ktoś jest hermetycznie ustosunkowany tylko do humoru ala Straszny film, to już nie wina tego filmu bo tu humor opiera się na gagach czysto kreskówkowych. Dla mnie 8/10 ten film zasługuje jak nic. Z cuejawistej,,, Jim Carey miał grać Curleya? Miał przytyć? Scenarzyści i reżyserzy chyba byli idiotami pod tym względem bo tego aktora bym bliżej zobaczył jako Moe. Chyba że trafił swój na swego i film kręcili ludzie o podobnym rozumie co główni bohaterowie :). Ale to wyszło na dobre. Widzę że film zarobił na siebie plus prawie drugie tyle. Niską ocenę na filmwebie uznaję za nieporozumienie, jak wiadomo... gagli z lat 50-60 widocznie młodzieży nie pasują. Dla skorygowania przekazu, mam 26 lat ale wychowałem się na kreskówkach z tego okresu swojego czasu a to jest świetne. Nawet podobne do Ligi najgłupszych dżentelmenów. Polecam.

Paindemonium

Ja mam więcej lat, ale uważam, że jak na film na jednorazowe odmóżdżenie pasuje idealnie. Nawiasem pisząc niektórzy uważają, że na odmóżdżenie dobry jest np. "Facet do dziecka" (2011), pseudokomedia o opiekunie do dzieci, w której kiż w pierwszej minucie gościu chlapie minetę jakiejś Barbi.
W "Głupim..." (który akurat przed chwilą obejrzałem na CDA, z lektorem) nie ma ani jednego wulgarnego słowa, ani jednego choćby nawiązania do seksu, a pierdnięcie zdarzyło się tam raz. To jest film, który bez obaw można włączyć przy całej trzypokoleniowej rodzinie. Scena gdzieś w 10 minucie, gdy chłopak wybrany przez rodzinę zastępczą chce aby przybrani rodzice przygarnęli także jego dwóch równie pustych kolegów mnie rozwaliła:-)
Wiadomo, że będą nawiązania do Flipa i Flapa, te niezliczone soczyste policzkowania, tłuczenia po łbach i upadki, ale to młodszej części widowni powinno się podobać:-)
Za to starszym na pewno spodobają się zderzaki Sofíi Vergary, tak więc wszystkim polecam, a za brak tych typowych ostatnio w holyłudzkich "komediach" obrzydliwych, nachalnych "żartów" należy się jeden punkcik więcej. 6/10.

Jack_Holborn15

Powinno być:
"w której już w pierwszej minucie"

ocenił(a) film na 7
Paindemonium

Mi tam film również się podobał, lekki do relaxu po pracy.

ocenił(a) film na 7
Paindemonium

Wg mnie też 7

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones