PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30689}

Gabinet doktora Caligari

Das Cabinet des Dr. Caligari
7,8 21 692
oceny
7,8 10 1 21692
7,9 26
ocen krytyków
Gabinet doktora Caligari
powrót do forum filmu Gabinet doktora Caligari

muzyka

ocenił(a) film na 9

Czy Wy również zwróciliście uwagę na tą niesamowitą muzyke? Jest poprostu genialna. W dzisiejszych filmach,
a tym bardziej horrorach trudno o taki majstersztyk. Ja się przynajmniej z nim jeszcze nie spotkałam. Jasne,że
są horrory z dobrą muzyką ale TEJ nie dorównuje żadna inna. Wspaniale buduje napięcie. Jest idealnie
zsynchronizowana z odczuciami bohaterów i daną chwilą. Niesamowity saksofon...

bluebell_4

też tak sądzę <lol2>



ocenił(a) film na 4
bluebell_4

mi osobiście muzyka się nie podobała ani trochę...

ocenił(a) film na 10
bluebell_4

Całkowicie się zgadzam, tworzy nastrój...

ocenił(a) film na 10
bluebell_4

a o której wersji filmu mówicie? film ma inną scieżkę dzwiękową w wersji oryginalnej i inna po rekonstrukcji.

ocenił(a) film na 7
bluebell_4

Dokładnie, co wersja, to inna ścieżka dźwiękowa. Obecnie wyświetlana w kinach studyjnych wersja ma dość "nowoczesną" oprawę, z dodatkiem dźwięków otoczenia.

ocenił(a) film na 8
bluebell_4

Muzyka genialna, robi kapitalny nastrój. Współczesne horrory mogą się tylko uczyć!

ocenił(a) film na 7
bluebell_4

Zgadzam się, muzyka jest zaskakująca i buduje klimat.

ocenił(a) film na 8
bluebell_4

Jest wiele wersji o innej muzyce. Jak można zauważyć film jest NIEMY. Tak więc muzyka została stworzona w "dzisiejszych" czasach.

bluebell_4

Ja miałem przyjemność obejrzenia tego filmu z muzyką grupy Minimatikon na żywo (i wypicia po seansie z muzykami symbolicznej lampki szampana :P ). Nie wiem czy jeszcze to grają, ale jeśli tak to gorąco polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones